Vydřené vítězství Kohoutů v Moravské Třebové
Do dalšího přípravného utkání nastoupili Kohouti (podobně jako soupeř) bez řady opor, přesto zanechali v Moravské Třebové velmi dobrý dojem. Výhra na ledě silného soupeře má svoji cenu.
Moravská Třebová - Česká Třebová 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 7. Augustin (Čikl), 22. Faltus (Langr), 30. Kavan (Hradil), 57. Langr (Faltus) – 6.  Křečan (Filip), 17. Vaňo (Filip, Žouželka), 32. Pažourek (Křečan), 44. Fúzik (Veverka), 55. Holík (Král).
Vyloučení: 2:3 (navíc Fibrich OT+OK). Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Zásahy brankářů: 28:34. Diváků: 85.
Moravská Třebová: Rochla – Štrbík, Sedláček, Habrman, Holub, Hradil, Kudrna – Augustin, Čikl, Kavan – Langr, Faltus, Cach – Fibrich, Marek, Adolf.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Žouželka, Novotný, Hrubý, Jemelka, Daněk -Vaňo, Filip, Křečan – Fúzik, Pažourek, Veverka – Král, Prachař, Dušek.
Kohouti se poprvé gólově prosadili ve vlastním oslabení. Do návratu vyloučeného útočníka Vaňa chybělo pouhých šest vteřin, když po skvělé přihrávce Filipa v čase 5:30 vystřelil rychle a přesně Křečan – 0:1. Domácí hokejisté vyrovnali po 66 vteřinách. V útočném pásmu ztratil puk Veverka, soupeř se dostal do přečíslení a po zmatcích před českotřebovskou brankou vyrovnal v čase 6:36 Augustin – 1:1.
Hosté byli v první třetině lepším týmem, a co bylo podstatné, dokázali využít hned první přesilovou hru. Krásnou kombinační akci rozehráli Žouželka s Filipem, o gólové zakončení se v čase 16:14 postaral Vaňo – 1:2. V závěrečných dvou minutách mohli Kohouti přidat další dvě branky, první šanci spálil Prachař, krátce po něm trefil Křečan levou tyčku domácí branky.
Do druhé dvacetiminutovky vstoupil lépe domácí tým. V čase 21:15 zařídila rychlé vyrovnání dvojice zkušených útočníků Slovanu, přihrával Langr, střílel Faltus – 2:2. V polovině kvalitního střetnutí se Moravská Třebová poprvé dostala do vedení, pořádné okno v obraně Kohoutů „zasklil“ Kavan – 3:2.
Hosté odpověděli rychle a efektivně, po necelých dvou minutách vypracovali Vaňo s Křečanem téměř ideální střeleckou pozici pro debutanta Pažourka – 3:3. V závěru druhé třetiny, když na trestné lavici odpočíval obránce Jemelka, se na domácí branku řítil Vaňo, ale trefil jen gólmana.
V závěrečné třetině měli opět navrch Kohouti. Ve 44. minutě poslal Veverka puk do jízdy Fúzikovi, který přesným švihem trefil do černého – 3:4. O čtyři minuty později mohli hosté vstřelit další dva góly, vyložené gólové šance neproměnili nejprve Hrubý a po něm Pažourek.
Dvoubrankové vedení zařídil krásnou střelou v 55. minutě obránce Holík – 3:5. O drama se postaral Langr, který o dvě minuty později snížil na rozdíl jedné branky – 4:5. V čase 57:55 si domácí vzali oddechový čas a vsadili na hru bez brankáře. Kohouti byli pod silným tlakem, ale těsné vedení uhájili.
Další přípravný zápas Kohoutů: neděle 22. září v Nové Bydžově (17).