Simonová vybojovala bronz na MS masters              
¨
Cyklistka Monika Simonová opět rozšířila svoji letošní sérii úspěchů a skvěle reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa masters v Rakousku. Tentokrát vybojovala v časovce bronzovou medaili.
V rakouském St. Johann in Tirol se každoročně koná svátek pro cyklisty kategorie masters. Město je obklopeno překrásnou přírodou a především celkem náročným kopcovitým převýšením. To organizátoři MS využili na tratě časovky i silničního závodu a notně tím prověřili připravenost závodníků. Před zahájením  MS zde ještě proběhl také světový pohár ve sprintu.
Výbornou formu potvrdila českotřebovská závodnice právě ve sprintu na 1km, kde vybojovala 2.místo.
Druhý den bylo zahájeno mistrovství světa masters časovkou jednotlivců na 20km. Monika zahájila závod velmi dobře a v polovině závodu ztrácela na třetí příčku 5 vteřin. Ve strhujícím závěru se jí podařilo stupňovaným tempem vybojovat medailové umístění.
"Byl to boj o vteřinky, ale jela jsem na maximum a víc to prostě nešlo. Jsem ráda, že se mi podařilo udržet průměr nad 40km/h a hlavně vybojovat medaili. Tento bronz je skvělým završením letošní úžasné sezony "  řekla po závodě Monika Simonová.
V silničním závodě dojela Simonová na pěkném 6. místě.
MS Masters, časovka (20 km) : 1. Verhagen Alicja NED - 28:10 2. Adler Tina GER - 29:15  3. Simonová Monika CZE - 29:59
Za podporu patří dík partnerům: Armat spol. s r.o., Eko Bi, s.r.o, Elektro Franc s.r.o., Skalický transport, Sport Bárt, BB Cut - reklamní společnost, Auto Eso, pivovar Faltus, Město Česká Třebová, Zempro CZ s.r.o. a Romanu Houdovi.