Vydřené vítězství Kohoutů před prázdnými tribunami

Vyrovnaná bitva bez diváků se šťastným koncem pro českotřebovské Kohouty, kteří „doma“ přetlačili nebezpečnou Chrudim. Stínem slušně hraného střetnutí byla dvě nezaviněná zranění (zlomeniny a tržné rány v obličeji).

Česká Třebová – Chrudim 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 2. Fúzik (Pavlovský, Sedlák), 34. Křečan, 48. Augustin (Fúzik, Pavlovský) – 14. Koreček (Štěpánek), 35. Štěpánek (Jan Polák, Novotný).
Rozhodčí: Škorpil – Pilný, Schaffer. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0.  Nejlepší hráči: Augustin – Štěpánek. Zásahy brankářů: 36:33.
Česká Třebová: Vlk – Hradil, Pažourek, Sedlák, Jemelka, Král, Hybeš -  Veverka, Polodna, Plášek - Augustin, Fúzik, Pavlovský - Hemský, Filip, Křečan – Rozlílek, Švub, Dvořák.
Chrudim: Ament – Klement, Hejl, Budínský, Pilař, Novotný, Burkoň, Urban, Machač – Kostka, Novák, Dobiáš – Kišš, Jiří Polák, Karásek – Cvrček, Ondřej Polák, Haltuch – Štěpánek, Jan Polák, Koreček.
Kohouti měli doslova raketový start. Obránce Sedlák rozehrál od modré na Pavlovského, ten otočkou posunul na Fúzika, který v čase 1:03 vstřelil vedoucí gól – 1:0. Domácí hráli ve čtvrté minutě přesilovou hru, až v jejím závěru ohrozil chrudimskou branku Hemský.
Chrudim poprvé zahrozila v 6. minutě, po Křečanově chybě nastřelil horní tyčku Pilař. Po rychlém protiútoku se dostal do slibné střelecké šance Fúzik, místo střely však hledal na levém křídle Pavlovského. Hosté se dočkali poté, co na modré nezpracoval skákavý puk Sedlák, samostatný nájezd proměnil v čase 13:49 Koreček – 1:1. V závěru první třetiny fauloval Klement, výhodu přesilové hry „zrušili“ nedovolenými zákroky nejprve Plášek a po něm Křečan.
Do druhé třetině vstupovali hosté s výhodou 32 vteřin trvající přesilové hry pět na tři. Kohouti se ubránili, a když byli ve čtyřech, spálil vyloženou příležitost Augustin.  Domácím bylo horko při dvou vyloučeních Pavlovského.
Při tom druhém našlápl ve vlastním obranném pásmu Křečan, projel celým kluzištěm a zavěsil puk pod horní tyčku – 2:1. Situaci zkomplikovalo vyloučení Sedláka, půlminutovou hru ve třech jeho spoluhráči přežili. Inkasovali při hře ve čtyřech, v čase 34:58 se fotbalovým způsobem na brankovišti prosadil Štěpánek, který vyrovnával ukázkovým kopem – 2:2.
Závěr druhého dějství patřil Kohoutům. Ve 37. minutě připravil Polodna ideální střeleckou parketu pro Hradila, který ji však nevyužil. Po vyloučení Jiřího Poláka získali domácí výhodu přesilové hry, Fúzik našel volného Augustina, jehož ránu bravurně kryl gólman Ament.
V úvodu závěrečné třetiny přečkali Kohouti další oslabení (Plášek). Ve 46. minutě přihrál Polodna zpoza branky najíždějícímu Pažourkovi, který pálil do brankáře Amenta. Zanedlouho strhli domácí vedení opět na svoji stranu. Postaral se o to druhý útok, Pavlovský s Fúzikem zaměstnali chrudimské obránce i gólmana Amenta, který v čase 47:11 kapituloval po střele Augustina – 3:2.
Chrudimské hokejisty tento moment vyprovokoval k velkému náporu. V 50. minutě zachránila domácí po ráně Jana Poláka tyčka. V čase 51:13 si českotřebovský trenér Pavel Rohlík raději vzal pro svůj tým oddechový čas.
Na ukazateli svítil čas 54:12, když byl po dalším nedovoleném zákroku v útočném pásmu vyloučen Veverka. Kohouti pozorně bránili a soupeře do žádné šance nepustili. Veverka se po svém návratu na led v útočném pásmu nešťastně srazil s chrudimským obráncem Urbanem, na ledě se objevila krev, domácí útočník musel s tržnou ranou v obličeji na šití do nemocnice.
Ještě hůř dopadl hostující útočník Jiří Polák, kterého Hemský, ve snaze vyhodit kotouč z vlastního obranného pásma, nezaviněně zasáhl pukem do obličeje. Výsledek? Zlomenina čelisti, minimálně jeden zub venku, po utkání transport sanitkou do Orlickoústecké nemocnice.
Drama gradovalo. V čase 57:46 byl vyloučen Hemský (opět za faul v útočném pásmu), oddechový čas si tentokrát vzala chrudimská střídačka. V závěrečné minutě to hosté zkoušeli bez brankáře, Kohouti jednobrankové vedení udrželi.
Fotografie Radek Hůlka

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
"Nebyl to jednoduchý zápas, navíc se soupeřem, jehož herní styl nám dvakrát nesedí. Hráčům jsem poděkoval za bojovnost a nasazení. Vyhráli jsme, což je v kontextu s deseti vyloučenými hráči velmi dobrý výsledek. Uvidíme, co bude dál. Kdy a za jakých podmínek bude moci soutěž pokračovat."