Vstup do sezóny: dva zápasy - dvě vítězství

Jenže začátek zápasu byl překvapivý. V osmé minutě vede soupeř o dva góly, po druhé třetině však měli Kohouti pětibrankový náskok. Hodně gólů, ale také chyb, na konci českotřebovská radost ze zisku tří bodů.

Česká Třebová – Hlinsko 8:5 (0:2, 7:2, 1:2)

Branky: 22. Hradil (Polodna, Plášek), 23. Fúzik (Augustin, Pavlovský), 25. Král (Pavlovský), 31. Pavlovský (Augustin, Sedlák), 32. Polodna (Hradil, Veverka), 33. Křečan (Král, Filip), 35. Hemský (Král, Filip), 55. Hemský (Polodna) – 4. Chvojka (Plachý), 8. Hudec (Beneš), 32. Bříza (Homola), 39. Hudec (Zdražil), 46. Králíček (Zdražil).

Rozhodčí: Veselý – Kalus, Kopecký. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:32. Diváků: 408. Nejlepší hráči: Augustin, Polodna – Beneš.

Česká Třebová: Vlk – Sedlák, Hybeš, Pažourek, Hradil, Král, Daněk, Jemelka -  Augustin, Fúzik, Pavlovský – Veverka, Polodna, Plášek - Hemský, Filip, Křečan – Korhoň, Rozlílek.

Hlinsko: Sodomka – Beneš, Sobotka, P. Lenoch, Fink, Š. Lenoch,  - Homola, Bříza, Havel – Plachý, Chvojka, Pelán – Zdražil, Hudec, Králíček.

První tři minuty, střelecké pokusy Veverky, Korhoně a Křečana likviduje hlinecký brankář Sodomka. Vzápětí chyba obránce Hybeše, puk získává Plachý, přihrává Chvojkovi, který v čase 3:02 otevírá skóre – 0:1. Hosté špatně střídají, brání se ve čtyřech, nicméně přesilovka Kohoutů je naprosto neškodná. Další chvíle hrůzy přichází v čase 7:32, kdy gólman Vlk pouští nahození z ostrého úhlu, tentokrát se raduje Hudec – 0:2.

A mohlo být hůř, ve 13. minutě zůstávají obránci Daněk s Králem v útočném pásmu, Pelánův nájezd naštěstí chytá brankář Vlk. V závěru prvního dějství se Kohouti probouzejí. V 15. minutě neproměňuje vyloženou příležitost Augustin, o dvě minuty později se nedaří Královi s Filipem. Ještě před první sirénou mohlo chytře hrající Hlinsko své vedení navýšit, útočník Chvojka svoji gólovou šanci rovněž neproměnil.

Po přestávce nastoupil v českotřebovském dresu jiný tým, Kohoutům pomohly dvě rychle vstřelené branky. V čase 21:59 snižoval obránce Hradil – 1:2. Za dvacet vteřin bylo dokonce vyrovnáno, Pavlovský s Augustinem vyzvali ke skórování kapitána Fúzika – 2:2. Do vedení se Kohouti poprvé dostali ve 25. minutě, při hře ve čtyřech se v čase 24:43 blýskl hezkou individuální akcí Král – 3:2.

Hladoví Kohouti pokračovali ve výborném výkonu, a když se zápas přehoupl do druhé poloviny, uštědřili soupeři další dvě gólové rány.  V čase 30:19 se vůbec poprvé v českotřebovském dresu trefil Pavlovský – 4:2, o necelou minutu později se zblízka prosadil Polodna – 5:2.

S defenzívou si oba týmy hlavu příliš nelámaly. Ve 32. minutě přišla série chyb Kohoutů ve vlastním obranném pásmu, trest přišel v čase 31:41 z hole Břízy – 5:3. Uteklo pouhých pětadvacet vteřin a diváci viděli další gól, v čase 32:06 jej na druhý pokus vstřelil Křečan – 6:3.

Střelecké dostihy pokračovaly. Ve 35. minutě Královu střelu šťastně tečoval Hemský – 7:3.  V čase 37:49 usedl na trestnou lavici hostující Pelán, domácí inkasují po chybě brankáře Vlka, kterého při hře v oslabení v čase 38:22 překonává Hudec – 7:4.

Začátek třetí třetiny, další přesilovka Kohoutů a další zahozená šance, tentokrát v podání Veverky. Potom přichází další chaotická hra ve vlastním obranném pásmu, Hlinsko snižuje gólem Králíčka – 7:5 a hosté v čase 45:01 znovu zvedají hlavy.

Vzápětí je vyloučen Hemský, jeho spoluhráči brání pozorně a efektivně. Hemský skáče na led a neproměňuje šanci z kategorie tutových. Deset minut před koncem střelecky selhává Fúzik. Při přesilově hře čtyři na tři zkoušejí štěstí Hemský s Králem, gólman Hlinska jejich střely chytá. Tříbodovou jistotu přináší až 55. minuta, ukázkovým blafákem se prosazuje Hemský – 8:5.  Dvě minuty před koncem může přidat devátý gól Plášek, míří nad horní tyčku.

Pavel Rohlík, trenér České Třebové:
„Jsem spokojený především s tím, že jsme dokázali zápas otočit a vyhrát. V naší hře byla spousta chyb, nedůrazu a nepřesností, přístup hráčů byl chvílemi příliš lehkovážný.“

Radek Chlada, asistent trenéra Hlinska:
„Do zápasu jsme dobře vstoupili, ve druhé třetině nás soupeř převálcoval. Zkoušeli jsme se vrátit do zápasu, definitivně nás zlomila osmá inkasovaná branka.“

Příští utkání – středa 7. října: Lanškroun - Česká Třebová (19.00). Hraje se v nouzovém stavu, tudíž bez diváků!!!