Kouhouti v Lanškrouně potvrdili roli favorita

Českotřebovští Kohouti neponechali nic náhodě a v souboji s Lanškrounem potvrdili roli vysokého favorita. Soupeři nastříleli na jeho vlastním ledě čtrnáct branek, z hattricků se radovali útočníci Fúzik s Augustinem.

Lanškroun – Česká Třebová 1:14 (1:6, 0:6, 0:3)

Branky: 19. Markl (Kužílek) – 8. Fúzik (Sedlák), 16. Veverka (Plášek, Polodna), 16. Augustin, 18. Sedlák (Augustin, Fúzik), 19. Filip (Hemský, Král), 20. Sedlák (Polodna, Pažourek), 22. Fúzik (Augustin), 22. Filip (Křečan), 24. Fúzik (Augustin, Sedlák), 32. Křečan (Král, Filip), 32. Polodna (Veverka, Plášek), 38. Hemský (Filip, Král), 47. Augustin (Rozlílek, Fúzik), 53. Augustin (Fúzik, Sedlák).

Rozhodčí: Vrba – Pešková, Najman. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Nejlepší hráči: Augustin, Sedlák, Fúzik, Filip.

Lanškroun: Faltus (22. Ehrenberger) – Pražák, Doležasl, Moučka, Bureš, Šlezingr, Rozbroj – Marek, Kužílek, Markl – Pejcha, Řehák, Drlík – Mann, Holub, Čada – Hepnar, Nastoupil, Gildain.

Česká Třebová: Vlk – Hradil, Pažourek, Sedlák, Jemelka, Král, Daněk, od 50. min. Hybeš -  Veverka, Polodna, Plášek - Augustin, Fúzik, Rozlílek - Hemský, Filip, Křečan – od 41. min. Švub.

Kohouti se vyšvihli do sedla v 8. minutě, kdy zásluhou Fúzika využili přesilovou hru – 0:1. Také druhý padl ve chvíli, kdy měli hosté výhodu jednoho hráče v poli, v čase 15:15 se trefil Veverka – 0:2.  Krátce na to (15:27) byl při úniku faulován Augustin, který vzápětí s přehledem proměnil trestné střílení – 0:3.

V závěrečných čtyřech minutách první třetiny padly ještě čtyři góly.  Nejprve se v čase 17:33 šikovnou tečí prosadil obránce Sedlák – 0:4. O malou chvíli později (18:22) nechali hostující obránci příliš prostoru Marklovi, který si zpoza branky najel mezi kruhy a mířil do černého – 1:4. Kohouti však přidali ještě dvě trefy. V čase 18:09 zakončil svůj individuální průnik Filip – 1:5, v čase 19:11 znovu úřadoval s velkou chutí hrající Sedlák – 1:6. Těsně před první sirénou byl sám před domácím brankářem Fúzik, v rozhodujícím okamžiku mu puk sklouzl po čepeli hole.

V úvodu druhé třetiny, po nešťastném uklouznutí Pažourka, neproměnil slibnou příležitost domácí Marek. Hosté pak potřebovali ke vstřelení dalších dvou gólů pouhých 12 vteřin!! V čase 21:13 prostřelil lanškrounského brankáře Fúzik – 1:7. V čase 21:24 završil parádní REKORDNÍ VÝHRA KOHOUTŮ kombinaci s Křečanem zkušený Filip – 1:8.

Do hry přišel náhradní lanškrounský brankář Ehrenberger, kterého v čase 23:48 překonal Fúzik – 1:9. Hrálo se na jednu branku, další gólové šance neproměnili Křečan s Hemským a Polodna s Rozlílkem, Hradil trefil tyčku.

Na jubilejní desátý gól se čekalo do 32. minuty, biliárovou spolupráci s Filipem a Králem přesně zakončil Křečan – 1:10. Domácí zcela odpadli, po půlminutě inkasovali z hole Polodny – 1:11.  Smůlu měl domácí Holub, puk po jeho ráně orazítkoval tyčku. Účet druhého dějství uzavřel ve 38. minutě přesnou střelou pod horní tyčku Hemský – 1:12.

Na začátku závěrečné třetiny hráli domácí 91 vteřin v pěti proti třem, Sedlák s Polodnou a Pláškem jim ve dvojnásobném slabení téměř nepůjčili puk. Při hře ve čtyřech ujel domácím obráncům Augustin, napálil tyčku. Českotřebovský útočník si o pár minut později vše vynahradil. Ve 47. minutě vstřelil svůj druhý gól – 1:13, hattrick pak završil v čase 52:41 – 1:14. V závěrečných pěti minutách mohli další branky přidat domácí Holub a hostující Švub, Hemský a Rozlílek.

Příští utkání – neděle 11. října: ČESKÁ TŘEBOVÁ – CHRUDIM (17.00). (bez diváků)