Na závěr základní části Kohouti zbytečně ztratili

body v Chocni

Zbytečně ztracené vítězství. Pět minut před koncem zápasu v Chocni vedli Kohouti o jeden gól, po hrubé chybě ve vlastním obranné pásmu umožnili soupeři vyrovnat. V prodloužení se situace opakovala, a tak druhý bonusový bod získali domácí. Ve čtvrtfinále play off narazí Česká Třebová na Chotěboř.

Choceň - Česká Třebová 3:2 pr (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky: 34. Martinec (Knytl, P. Prachař), 55. Martinec (Knytl, Novák), 64. Lichtág (Krejza) – 38. Veverka (Filip, Vaňo), 41. Korhoň (Holík, T. Parchař)
Rozhodčí:  Kukeně – Gregar, Schaffer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváků: 832. Nejlepší hráči: Martinec, Koutský, Knytl – T. Prachař, Korhoň, Plášek.
Choceň: Koutský – Škvor, Pazdera, Turčáni, Šeda, Novák – Šejnoha, L. Pilař, Krejza – Černý, Lichtag, M. Pilař – P. Prachař, Martinec, Knytl.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Jemelka, Pražák (od 41. Šejba), Žouželka, Pažourek, Velinský - Král, T. Prachař, Korhoň – Křečan, Fúzik, Plášek - Veverka, Filip, Vaňo.
V první třetině toho k vidění mnoho nebylo. V 5. minutě prověřil pozornost brankáře Nimmerrichtera domácí útočník L. Pilař, o dvě minuty později protáhl gólmana Koutského pohotovou střelou Korhoň. V čase 9:05 byl vyloučen choceňský Turčáni (podražení), jenže hosté během dvouminutové přesilové hry nic nemysleli. Ve 12. minutě, po nepřesné rozehrávce Pažourka, se puku zmocnil Martinec, jehož tvrdou ránu vytěsnil pozorný Nimmerrichter. Vzápětí se Kohouti úspěšně bránili ve čtyřech, poté Koutský lapil střelu Veverky.
Druhé dějství přineslo kvalitnější hokej a také dva góly. K českotřebovské ofenzívě zavelel Křečan, který ve 23. minutě vypálil prudce švihem, ale připraveného brankáře Koutského nepřekonal. O dvě minuty později si Kohouti vypracovali tři gólové příležitosti, dvě střely Korhoně a jednu Fúzika pochytal s obrovskou dávkou štěstí Koutský.
V čase 26:56 byl vyloučen choceňský útočník Krejza (hákování). Kohouti zatlačili soupeře před jeho vlastní branku a v čase 27:18 zásluhou T. Prachaře vstřelili vedoucí branku. Hlavní rozhodčí Kukeně konzultoval situaci s čárovými. Dodejme, že puk zasáhl T. Prachaře do horní části těla, odkud se vzápětí odrazil do branky Chocně. Zřejmě jen rozhodčí Kukeně viděl úmyslné hraní rukou a gól České Třebové neuznal. Hosté pokračovali v přesilové hře, kterou nevyužili.
Do vedení se dostal v čase 33:28 domácí tým. Po zbytečné ztrátě puku ve středním pásmu nechali hostující obránci příliš mnoho volnému prostoru Martincovi, který po hezké individuální akci otevřel skóre – 1:0. K vyrovnání pomohla Kohoutů přesilovka, přesněji faul Krejzy na Pražáka. Evidentní faul kolenem byl sudím Kukeněm překvalifikován na nedovolené bránění, Krejza dostal dvě trestné minuty, pro zraněného obránce Pražáka derby předčasně skončilo. Hosté reagovali nejlepším způsobem. Po skvělé Filipově přihrávce v čase 37:09 zblízka vyrovnával Veverka – 1:1.
Do závěrečné třetiny vstoupili lépe Kohouti, kteří se v čase 40:35 dostali poprvé do vedení. Střelou z uctivé vzdálenosti překvapil gólmana Koutského výborně hrající Korhoň – 1:2. Po přísném vyloučení Pláška se do přečíslení dvou na jednoho dostali Pažourek s Vaněm, posledně jmenovaný mířil v gólové pozici vedle choceňské branky.
V 52. minutě byli Kohouti opět velice blízko ke vstřelení třetího gólu. Po akci T. Prachaře s Korhoněm se puk téměř zastavil na brankové čáře za již překonaným Koutským, kde jej Král nestačil doklepnout do domácí branky. Pět minut před koncem měl za vlastní brankou puk na své holi Veverka, vyhodil jej vzduchem na střed kluziště, kde si jej rukou snadno zpravoval Martinec, prudce vystřelil a po teči v čase 54:21 šťastně vyrovnal – 2:2.
Domácí tým finišoval. V předposlední minutě se po pravém křídle rozjel P. Prachař, po kontaktu s bránícím Šejbou se ochotně poroučel na led a rozhodčí v čase 58:11 daroval Chocni přesilovou hru. Kohouti se do konce normální hrací doby ubránili, v oslabení ohrozil choceňskou branku velmi dobře hrající T. Prachař.
V prodloužení se Kohouti ještě jedenáct vteřin bránili ve třech proti čtyřem. Rozhodnout mohl nejprve Šejba, po něm se do šance dostal P. Prachař. Nedovolený zákrok obránce Škvora na Korhoně sudí neviděl, a tak rozhodla hrubka na straně Kohoutů. Ti doplatili na laxní hru Vaňa za vlastní brankou. Tam jej o puk obral Krejza, přihrál volnému Lichtágovi, který v čase 63:14 zblízka rozhodl – 3:2. Na ledě propukly oslavy, jakoby se jednalo o poslední a rozhodující zápas celé sezony...

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Nezvládli jsme závěr zápasu a zbytečně ztratili celé utkání. Druhý a třetí gól jsme soupeři doslova darovali, rozhodly hrubé a zbytečné chyby jednotlivců.“
Příští zápas – neděle 2. února: Česká Třebová – Chotěboř (17.00).

PROGRAM ČTVRTFINÁLE:

Na čtyřech zimních stadionech bude příští neděli rozehráno čtvrtfinále play off krajské hokejové ligy. Českotřebovští Kohouti změří síly s HC Chotěboř, první zápas se hraje 2. února od 17.00 v České Třebové. Hraje se na tři vítězné zápasy.