Kohouti porazili Hlinsko v oslabení !

Na horkém ledě Hlinska bylo hokejistům České Třebové pořádně horko. V první třetině se dostali do dvougólového vedení, zbytečnými fauly ve druhém dějství si cestu za třemi body zbytečně komplikovali. Vítězství si paradoxně pojistili až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy jim nepřesný rozhodčí Kolář vyloučil sedm hráčů…

Hlinsko - Česká Třebová 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)

Branky: 3. Korhoň (Král, T. Prachař), 19. Plášek (Filip), 43. Vaňo (Pražák, Hemský), 52. Hemský (Fúzik), 59. Korhoň (Hemský).
Rozhodčí:  Kolář – Souček, Křivohlavý. Vyloučení: 3:14. Využití: 0:1. Diváků: 272. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Pažourek, Pražák, Korhoň, Hemský.
Hlinsko: Peřina – Beneš, Sobotka, Vácha, Fink, Š. Lenoch, Brázda – Dítě, Hron, Homola – Plachý, Vlček, Pazourek – Chvojka, T. Hudec, Skotar – Zdražil, Nečas, Janoušek.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Žouželka, Poul, Jemelka, Pažourek, Pražák - Plášek, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň - Hemský, Fúzik, Vaňo – Velinský, Veverka.
Kohouti mohli jít do vedení ve 12. vteřině. Holík našel přesnou kolmou přihrávkou Křečana, který trestuhodně přestřelil. Hosté přesto nečekali na vedoucí gól dlouho. Po spolupráci s Prachařem a Králem si z rohu kluziště skvěle nabruslil před branku Korhoň a v čase 2:16 bekhendem překonal hlineckého brankáře – 0:1.
V čase 7:28 byl vyloučen obránce Holík (podražení), nebezpečnou střelu Beneše ukryl ve své lapačce pozorný gólman Nimmerrichter. O čtyři minuty později byli Kohouti blízko ke vstřelení druhé branky. Fúzik s Vaňem vypracovali šanci pro Hemského, ten stahovačkou přelstil obránce, pohotově vystřelil a brankář Peřina puk s obrovským štěstím vyrazil.
V závěru první třetiny mohlo Hlinsko vyrovnat. Ve vlastním obranném pásmu chyboval Korhoň, puku se zmocnil Plachý, po jehož střele zachránila Kohouty horní tyčka. Nejen v hokeji platí: nedáš, dostaneš. V předposlední minutě zaúřadovali veteráni. Za hlineckou brankou vybojoval puk Filip, rychle přihrál najíždějícímu Pláškovi, který v čase 18:33 nezaváhal – 0:2. Těsně před první sirénou se do slibné pozice dostal Hemský, ale přestřelil.
V úvodu druhého dějství se hosté úspěšně bránili ve čtyřech. V čase 23:48 byli současně vyloučeni (Hudec (držení) a Zdražil (hákování). Kohouti přesilovou hru pět na tři nezvládli, hráli ji příliš staticky, o jediný střelecký pokus se postaral Hemský.
Hra hostujícího mužstva s ohněm pokračovala, během tří minut byli po zbytečných faulech vyloučeni Holík, Vaňo a Křečan. Poměrně dlouhou výhodu dvou hráčů v poli (42 vteřin) měli domácí, výborně chytajícího Nimmerrichtera nepřekonali ani při pokračující hře pěti proti čtyřem. V závěru druhé třetiny chyboval obránce Jemelka, nebezpečnou situaci vyřešil v čase 39:42 nedovoleným zákrokem (hákování) Pražák.
Do závěrečné třetiny vstoupili Kohouti ve čtyřech, při další šanci domácích minul odkrytou branku hlinecký útočník Zdražil. Vzápětí uhodilo na druhé straně. Na pravé straně se hezky uvolnil Vaňo, který nic nevymýšlel a v čase 42:10 prudkou ranou propálil domácího gólmana potřetí – 0:3. Kohouty vzápětí podržel brankář Nimmerrichter, na kterém si ve vyložené šanci vylámal zuby zkušený útočník Dítě. Ve 44. minutě byl poprvé vyloučen obránce Poul (hákování), dělovku domácího Vlčka s námahou vyrážel Nimmerrichter.
V závěrečných deseti minutách obsadil sám sebe do hlavní role rozhodčí Kolář. Nejprve bohorovně přehlédl faul na Holíka, vzápětí podruhé vyloučil Poula, při přesilovce Hlinska nepotrestal evidentní faul domácího obránce Finka na Hemského. Posledně jmenovaný se těžce zvedal z ledu, po necelých třech minutách se pomstil nejlepším způsobem: v čase 51:45 se přesnou střelou postaral o čtvrtý gól svého týmu – 0:4.
To pravé však mělo teprve přijít. Sudí Kolář vylučoval jednoho hráče České Třebové za druhým, během 50 vteřin (!) poslal na trestnou lavici Krále, Poula a Filipa. Kohouti se obětavě bránili, v oslabení mohli další branku přidat Poul s Korhoněm.
V čase 57:01 byl - tentokrát správně – vyloučen Prachař (sekání). Kohouti se ubránili 20 vteřin ve třech proti pěti, když byli ve čtyřech, zasadili neproduktivnímu soupeři pátý úder. Gólovou akci rozehrál Hemský, ukázkovým blafákem ji v čase 58:11 zakončil Korhoň – 0:5. Půl minuty před koncem zápasu hlinecký hráč "ukázkově" přesekl hůl českotřebovského obránce Žouželky, který vzápětí jako jediný vyfasoval dvě trestné minuty za údajnou hrubost.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Domácí vycházeli z pozorné obrany, hráli zodpovědně a nepříjemně napadali. Dostali jsme se do dvougólového vedení, nicméně zbytečnými fauly jsme soupeři dávali možnost vrátit se do hry. Důležité bylo, že jsme v polovině střetnutí ubránili dlouhé oslabení ve třech proti pěti. Závěrečnou třetinu raději nebudu rozebírat, veškeré dění ovlivnily, mírně řečeno, nepřesné verdikty rozhodčího. Vrcholem byly sprosté urážky bezprostředně po skončení zápasu. Od soupeře, který nám přidělil dvě staré šatny, mezi kterými jsou veřejné záchodky. Nejen před, ale dokonce i během utkání tak naši hráči museli počkat ve frontě, až zde svoji potřebu vykonají chlapi z vedlejšího bufetu. Neuvěřitelné!!“
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Čtrnáct vyloučených hráčů, to je síla. Chápu, že to rozhodčí nemají jednoduché, ale tentokrát to bylo trochu jinak. V závěrečných deseti minutách jsem měl dojem, že se rozhodčí snad zbláznil. Soupeři tři jasné fauly odpustil, naše hráče vylučoval jednoho za druhým.“
 Příští zápas – středa 15. ledna: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou v 19.00.