Kohouti prohráli v Litomyšli až po samostatných nájezdech 5 : 6
V předposledním utkání základní části soutěže vybojovali hokejisté České Třebové pouze jeden bod, když prohráli v neděli 19/1 v Litomyšli 5:6 po samostatných nájezdech.
Tříbodovou výhru ztratili Kohouti necelou minutu před koncem normální hrací doby.
První vzájemný souboj probíhající sezony se hrál 20. října v Litomyšli, kde se prosadili domácí (5:2). Odveta v České Třebové se hrála vloni 24. listopadu a byla o něčem úplně jiném, Kohouti svého rivala rozstříleli 11:3. Třetí vzájemný duel 19. ledna byl rozhodnut až v samotném závěru zápasu. Pro Kohouty to byl ovšem závěr nešťastný.

Většinu času dotahovali náskok soupeře, přesto byli blízko k zisku tří bodů. Vítězství si hokejisté České Třebové nechali proklouznout mezi prsty, na ledě Litomyšle o něj přišli necelou minut před koncem normální hrací doby.

Litomyšl - Česká Třebová 6:5 sn (2:1, 2:2, 1:2 – 0:0)

Branky: 8. Voříšek (Navrátil, Voženílek), 13. Drobný (Skoumal), 35. Švec (Skoumal, Cink), 38. Skoumal (Cink, Dvořák), 60. Vomočil (Skoumal, Švec), rozhodující trestný nájezd proměnil Křesťan – 16. Filip (Holík, Fúzik), 31. T. Prachař (Holík), 36. Král (Jemelka, Korhoň), 42. Jemelka (Holík, Korhoň), 60. Hemský (Fúzik, Korhoň).

Rozhodčí:  Čížek – Pecina, Jiruška. Vyloučení: 11:13 (navíc Dvořák a Hemský OT). Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 465. Nejlepší hráči: Klička, Skoumal, Cink – Korhoň, Jemelka, Holík.

Litomyšl: Klička – Mečiar, Bláha, Švec, Navrátil, Jankovský, Vacek – Vomočil, Křesťan, Voženílek – Cink, Voříšek, Jakubec – Hejtmánek, Skoumal, Drobný – Barkóci, Dvořák.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Poul, Pažourek, Holík, Jemelka, Žouželka, Pražák, Hrubý - Plášek, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň - Hemský, Fúzik, Vaňo – Veverka, Šejba.

Nervózní utkání začalo strkanicí a již v čase 1:14 rychlým vyloučením Dvořáka a Korhoně. Když byl vyloučen hostující Prachař, hrála Litomyšl krátkou přesilovku čtyř na tři (10 vteřin), vzápětí neproměnila ani klasickou početní výhodu (1:50 min.). Navlas stejně se vedlo Kohoutům, kteří nedokázali potrestat vyloučení Vomočila.
Domácí tým se ujal vedení v čase 7:59, při signalizované výhodě se šikovnou tečí prosadil Voříšek – 1:0. V polovině první třetiny přihrál Korhoň do dvou střeleckých příležitostí Prachařovi, jeho první ránu chytil brankář Klička, druhá střela mířila vedle litomyšlské branky. Vzápětí hosté propadli nejprve v útočném pásmu, domácí se dostali do protiútoku, který v čase 12:04 zakončil volný Drobný – 2:0.
V 15. minutě našel Holík přesnou přihrávkou Korhoně, jehož blafák bravurně zlikvidoval gólman Klička.  Vzápětí se hosté dočkali. Opět při signalizovaném vyloučení domácího hráče vypálil od modré Holík, vyražený puk v čase 15:37 poslal do domácí branky Filip – 2:1.
Na začátku druhé třetiny se Kohouti úspěšně bránili 90 vteřin ve čtyřech a nadechli se k ofenzívě. Nebezpečné střely Fúzika a Korhoně pochytal pozorný brankář Klička. V čase 25:29 fauloval hostující obránce Žouželka (podražení), v čase 27:54 vyfasovali čtyři trestné minuty Vomočil s Korhoněm. Po vyloučení Voříška (28:09) se Kohoutů naskytla výhoda přesilové hry, kterou vzápětí (28:27) zbytečným hákováním v útočném pásmu zmařil Vaňo.
Obrovskou možnost k vyrovnání měl ve 29. minutě Křečan, kterého nádhernou přihrávkou poslal do úniku Poul. Křídelní útočník první formace Kohoutů však šanci neproměnil. Tři vteřiny před návratem vyloučeného Vaňa se na brankovišti domácího mužstva nejrychleji orientoval Prachař a v čase 30:24, při vlastní oslabení, zblízka vyrovnal – 2:2.
Litomyšl si vzala vedení zpět v 34:47, kdy přesilovou hru využil hbitý Švec – 3:2. Skóre se ve druhé dvacetiminutovce změnilo ještě dvakrát. O bleskové vyrovnání se v čase 35:25 postaral Král – 3:3, jenže poslední slovo měli v této fázi střetnutí domácí hokejisté. Skoumal si rychle vyměnil puk s Cinkem a v čase 37:29 střelou pod horní tyčku strhl vedení znovu na stranu Litomyšle – 4:3.
Kohoutů se podařilo vyrovnat v úvodu závěrečné třetiny, vyloučení domácího Jakubce potrestal v čase 41:59 pohotovou tečí Holíkovy přihrávky obránce Jemelka – 4:4. Hosté ovládli hru, jenže dopláceni na nepřesnou koncovku. Během dalších deseti minut totiž mohli další góly přidat Korhoň, Prachař a Poul, přičemž prvně jmenovaný trefil podruhé v utkání tyčku.
V 57. minutě se rozjel k velkému sólu obránce Pražák, protáhl se až před brankáře Kličku, ale mířil vedle. Kohouti se vůbec poprvé dostali do vedení v čase 59:13, po krásné individuální akci Fúzika snadno skóroval Hemský – 4:5.
Litomyšl si vzala oddechový čas, do konce zápasu chybělo 43 vteřin. Krátce po vhazování projel po pravé křídle Skoumal, zpětnou přihrávkou našel najíždějícího Vomočila, který v čase 59:32 vyrovnal – 5:5!!
V prodloužení spálili gólové šance Barkóci se Skoumalem a Mečiarem, na druhé straně střelecky selhali Pažourek, Poul a Král.
Samostatné nájezdy ovládli domácí. Nejprve se prosadil Křesťan, neproměnil Skoumal, další góly přidali Cink s Jakubcem. Za Kohouty neproměnili Fúzik, Holík a Vaňo, na další hráče se nedostalo.

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Pravdou je, že závěr průměrného zápasu, ve kterém jsme se pouze jednou dostali do vedení, jsme trestuhodně nezvládli. Do play off máme na čem pracovat.“

Příští zápas – neděle 26. ledna: Choceň - Česká Třebová (17.00).

Krajská hokejová liga 2019/20 25. kolo: všechno vyhrály domácí týmy