7 Chotěboř 21 25
8 Světlá n. S. 21 24
9 Lanškroun 21 5

Výsledky

Na začátku závěrečné třetiny měli Kohouti „zaděláno“ na jednoznačný výsledek. Šestigólové vedení je však trochu ukolébalo a do hry se dostal bojovný soupeř. Středeční vítězství zajistilo Kohoutům prvenství v základní části soutěže.

Česká Třebová – Světlá n.S. 6:3 (4:0, 1:0, 1:3)

Branky: 6. Korhoň (Veverka, T. Prachař), 15. Plášek (Žouželka, Filip), 16. Fúzik (Vaňo, Pražák), 18. T. Prachař (Korhoň, Veverka), 32. Jemelka (Korhoň, Král), 44. Velinský (Filip, Holík) – 46. Blažek (Kořínek), 51. Kubát (Špatenka), 58. Blažek (Jakub Doležal, Špatenka).
Rozhodčí:  Rulíček – Kalus, Kopecký. Vyloučení: 3:5 (navíc Holík OT). Využití: 1:0. Diváků: 337. Nejlepší hráči: Korhoň, T. Prachař – Kořínek.
Česká Třebová: Nimmerrichter (41. Machatý) – Holík, Žouželka, Král, Jemelka, Pažourek, Pražák - Plášek, Filip, Křečan – Veverka, T. Prachař, Korhoň - Hemský, Fúzik, Vaňo – od 41. Hrubý, Velinský.
Světlá: Koubský (16. Zvolánek) – Adam, Kořínek, Špatenka, Fibikar – Blažek, Jakub Doležal, V. Piskač – Kratochvíl, P. Včela, Kubát – Kopecký, Štros.
Do první střelecké šance se dostali hosté, obránce Kořínek ve 3. minutě naštěstí minul. O tři minuty později se prosadili Kohouti, po hezké kombinaci druhého útoku otevřel skóre v čase 5:38 Korhoň – 1:0. V polovině první třetiny se po nepřesné Filipově rozehrávce dostal k puku Kopecký, jehož vyloženou šanci zlikvidoval pozorný brankář Nimmerrichter.
Převaha hokejistů České Třebové byla výrazná, a co bylo důležité, domácí hráči ji dokázali vyjádřit střelecky. V čase 14:16 vstřelil druhou branku Plášek – 2:0. Po devadesáti vteřinách se fanoušci Kohoutů radovali potřetí. Vaňo uvolnil přesnou přihrávkou Fúzika, který předvedl ukázkový blafák – 3:0 a zařídil střídání světelských brankářů. Koubský přenechal své místo Zvolánkovi, kterého po dvou minutách (17:56), po skvělé Korhoňově přihrávce překonal T. Prachař – 4:0.
V úvodu druhé třetiny se v útočném pásmu zapomněl obránce Žouželka, stoprocentní šanci zahodil hostující Doležal. Vzápětí se Kohouti dostali do poměrně obtížné situace. V čase 21:19 byl vyloučen Král, v čase 22:14 byl na trestnou lavici vykázán také Vaňo. Kohouti se 65 vteřin úspěšně bránili ve třech. V pokračujícím oslabení ujel Korhoň, které zahákoval Špatenka. Rozhodčí Rulíček správně nařídil trestné střílení, které Korhoň neproměnil.
Potom hráli přesilovku Kohouti, k jejímu využití jim stačila necelá půlminuta. Korhoňovu střelu od modré vyrazil gólman Zvolánek jen před sebe, před brankou se nejrychleji orientoval českotřebovský obránce Jemelka – 5:0.  V čase 33:54 zastavili hosté další únik Korhoně opět jen za cenu faulu, domácí útočník však ani druhé trestné střílení neproměnil. Do konce druhé třetiny mohli domácí hokejisté vstřelit další čtyři góly. Hemský trefil tyčku, další šance spálili Korhoň s Veverkou, těsně před sirénou neskóroval znovu Hemský…
Když ve 44. minutě, po krásné Filipově přihrávce, přidal další gól Velinský – 6:0, zdálo se, že českotřebovský brankostroj bude pokračovat. Nestalo se. Kohouti byli nepřesní a nedůrazní, navíc vyráběli školácké chyby, a tak se třikrát prosadili hosté. Ve 46. minutě ukázal svoji střeleckou pohotovost Blažek – 6:1. O pět minut později se prosadil důrazný Kubát – 6:2. Na druhé straně vystřelil jako z kanónu Hemský, trefil masku brankáře Zvolánka. Necelé tři minuty před koncem se domácí obranou hladce protáhl Blažek – 6:3.
V čase 57:26, po lehkém kontaktu s Fúzikem ocitl na ledě hostující Kořínek. Sudí signalizoval vyloučení domácího kapitána, které obránce Světlé sportovně odvolal. Hezké gesto fair play bylo tečkou za průměrným zápasem.
Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Dobrý začátek, soupeře jsme nepodcenili. Také ve druhé třetině jsme měli hru pod kontrolou, bohužel jsme neproměňovali gólové šance. V závěrečné třetině dostali šanci náhradníci, nejen kvůli tomu se nám tato fáze střetnutí moc nepovedla. Mrzí mne, že hráči příliš nepomohli střídajícímu brankáři Machatému. Důležité jsou tři body.“
 Příští zápas – neděle 19. ledna: Litomyšl - Česká Třebová (17.00).