Úspěšné vykročení do roku 2020
Pro některá sportovní odvětví byl prosinec a vánoční svátky obdobím relativního klidu a odpočinku. Jinak tomu však bylo u sportovců DSC GYM Česká Třebová, kteří se připravovali na lednová mistrovství Evropy, a byli v maximálním tréninkovém zápřahu.
Asi se podivujete nad tím, že se zmiňujeme o mistrovství v množném čísle, ale na rozdíl od některých sportů se jedná o rozdílné zápasnické turnaje. Pod organizací W.O.W. pravidla EBIm probíhá mistrovství Evropy ve stylu ryzího brazilského jiu jitsu, při kterém je zápas ukončen vzdáním jednoho ze soupeřů poklepáním rukou na tatami. U druhého typu turnaje závisí vítězství, podle pravidel IBJJF, na průběžně nasbíraných bodech během zápasu.
První letošní Mistrovství Evropy v BJJ proběhlo pod organizací W.O.W.DSC 11. ledna v Ostravě. Přesto, že na rozdíl od loňského roku nebyla zahraniční účast tak početná, vedli si Třebováci v konkurenci 13 zúčastněných zemí  nadmíru úspěšně. Výsledkem velké převahy našeho oddílu bylo 31 získaných medailí. V dětských kategoriích jsme získali 2x zlato, 6x stříbro a 4x bronz, v kategoriích dospělých 6x zlato 9x stříbro a 4x bronz a obhájili jsme i ocenění pro nejlepší týmy ME v kategorii dětí i dospělých.
Na další turnaj, který se konal podle pravidel IBJJF, odjeli tentokrát Michal Vebr a Tadeáš Smejkal do portugalského Lisabonu. Na tomto ME, na které se sjíždí světová zápasnická elita, získal Michal Vebr ve své kategorii zlato a stal se tak Mistrem Evropy pro rok 2020. Tadeáš Smejkal takové štěstí neměl. Prohrál v prvním kole na body a nenavázal tak na lednové ME v Ostravě, kde byl úspěšný ve třech váhových kategoriích. Evropský titul získal v kategorii -70kg, a stříbro v  kategoriích  -77kg a -84kg.
Na druhé fotografii je Michal Vébr a Tadeáš Smejkal v zaplněné aréně v Lisabonu
Se vstupem zápasníků do sezóny 2020 je trenér Lukáš Janda spokojený a věří, že k získaným cenným kovům přibudou letos i další. Ví, že oddíl čeká hodně práce a počítá i s tím, že nebudou jen vítězství, ale i porážky. Ty sice ke každému  sportu patří, ale přejme si, aby letos byla hlavně medailová umístění.
Milan Michalski a Lukáš Janda   (Foto ME Ostrava: Lukáš  Janda, Foto Lisabon: Patrik Vebr)