VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY

SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 18. 1. - 19. 1. 2020.

18. 1. 2020, VOLEJBAL ŽENY, Č. TŘEBOVÁ-DĚČÍN

V prvním domácím zápase roku 2020 přivítaly Sokolky na hřišti hráčky z Rumburku. Hned první zápas nabídl pětisetovou bitvu, ve které byly bohužel úspěšnější hosté. V prvním setu jsme narazily na dobrý servis a kvalitní blok a prohráváme rozdílem čtyř bodů. Nenechaly jsme se zaskočit a další dva sety byly v naší režii. Víc jsme zatlačily na servisu, zlepšily úspěšnost útoků i hru v poli a soupeřky jsme s přehledem přehrávaly. Ve čtvrtém setu z nás bohužel opadla bojovnost a touha po vítězství, nechaly jsme soupeřky nadechnout a zápas jsme do vítězného konce nedotáhly. Prohráváme 2:3.
Do druhého zápasu jsme nastoupily s mírně obměněnou sestavou. Velkou vzpruhou byla výhra velmi vyrovnané koncovky prvního setu, kdy jsme soupeřkám vzali čtyři šance na ukončení a porazily je 26:24. Další dva sety jsme předváděly bojovný volejbal a bereme zasloužené 3 body.
Sestava : Marie Divišová, Martina Drymlová, Natálie Foldýnová, Iva Horáková, Hana Karanská, Pavlína Krejsová, Radka Kubová,  Martina Šemberová, Veronika  Šplíchalová, Pavla Trávníčková, Lucie Zabranská.  Za družstvo žen Divišová Marie
Výsledky:  Česká Třebová – Rumburk 2:3 (-21,21,11,-20,-11) Česká Třebová – Rumburk 3:0 (24,16,21)

18. 1. 2020, VOLEJBAL MUŽI, TURNAJ O POHÁR KVS PARDUBICE

V sobotu 18.1.2020 pořádalo družstvo Letohradu 1. kolo a skupinu A  turnaje o putovní pohár KVS Pardubického kraje za účasti družstev TJ Pardubičky, Sokol Nasavrky, Orel. jednoty Letohradu a nás. Naši kluci jsou v soutěži opět nejmladší. Družstvo bylo tvořeno z kluků ve věku 20-15 letých.
V prvním zápase jsme se utkali s družstvem Letohradu, soupeř, kterého známe ze soutěže KP 2. Hra byla velice vyrovnaná, kluky chválím za bojovnost, ale zvítězila zkušenost (nechci říci stáří). Byl vidět rozdíl mezi chlapským volejbalem, kde se hraje více hlavou a dorosteneckým volejbalem kde více silou. Prohráli jsme 2:0 (25:20, 25:20).
V druhém utkání nás čekalo družstvo Pardubiček, Hra byla velmi vyrovnaná, ale velká bojovnost, kombinace síly a hlavy přinesla zasloužené vítězství 2:0 (25:22,25:18). Velká pochvala.
Do třetího zápasu jsme šli s vědomím, že družstvo Nasavrk nemá žádnou výhru a měli bychom je porazit. Bohužel byla vidět nekoncentrovanost na hřišti a velká nedůslednost hry se spoustou chyb. Zápas jsme ve výsledku vyhráli, 2:0 (25:16,30:28), ale po turnaji byly tři družstva se dvěma výhrami a počítaly se míče a na skóre jsme obsadili až 3.místo.
TJ Sokol Česká Třebová reprezentovali: Michal Bělka,  Jan Kadlec, Ondřej Lukáš, Jaroslav Koudelný, Vláďa Skřivánek, Vláďa Hruška, Jakub Sýkora a Sam Svoboda

18. 1. 2020 VOLEJBAL KADETKY, 1. LIGA, Č. TŘEBOVÁ-SVITAVY

V sobotu 18. 1. 2020 a hostíme družstvo Svitav, které se nachází na předposledním místě tabulky 1. ligy kadetek sk. „E“ s  celkovým počtem 8 bodů z odehraných 18 zápasů. Českotřebovské dívky jsou na 2. místě s 39 body. Jsou to první zápasy roku 2020 po  28 dnech zápasové přestávky, takže čekáme, co dívky předvedou.
TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  –  TJ  Svitavy 3 : 0 25 : 15, 25 : 16, 25 : 11, zápas trval 58 minut.
Svitavské dívky nepřinutily českotřebovské dívky k maximálnímu úsilí. Ty hrály tak, jak průběh hry v daném okamžiku potřeboval. Bez problémů vyhráváme 3:0.
TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  –  TJ  Svitavy  3 : 0  25 : 6, 25 : 22, 25 : 14, zápas trval 53 minut.
Průběh prvního setu byl volejbalovou parádou, kterou vyhráváme 25:6. Bohužel po takto vyhraném setu dochází k uspokojení českotřebovských dívek, a druhý set již nemá takové soustředění a nasazení. Za stavu 13:13, nejsou schopné, přihrát servis soupeře, chybujeme na přihrávce, takže nemáme z čeho útočit. Prohráváme 13:15, 15:17, 17:20, 20:22. Dávám oddech - tajm a bohudík to pomohlo. Dívky se vzpamatovaly, přestaly dělat chyby a vyhrály druhý set, 25:22. Třetí set, byl opět snadnou záležitostí českotřebovských dívek, vyhrávají 25:14, celý zápas 3:0.
Zajímavostí bylo, že se českotřebovské kadetky snažily zrychlovat hru a zkoušely během obou zápasů smečovat z nahrávek, „střela do kůlu“, „čtyřka“, a „Quido“. Každý úspěšný útok se setkal s velkou odezvou.
Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala, Adéla Dušková, Lucie Neumannová, Nikola Hyláková, Kristýna Vernerová, Jebousková Pavlína, Anna Kaplanová, Sára Horáková, dále Eliška Ropková a Adéla Janecká z Dolního Újezdu.

18. – 19. 1. 2020 VOLEJBAL STARŠÍ ŽÁKYNĚ A, ČP ČR BRNO.

Náš tým se účastnil dalšího kola poháru, jednalo se o první kolo po spojení skupin západ a východ celé soutěže. Díky našim výkonům z minulých kol  hráčky bojovaly ve 4 výkonnostní skupině z celkového počtu  7. Turnaj se konal v Brně za účasti 7 týmů: Vavřinec Kladno, Loko Plzeň, Junior Brno, Šanov Teplice, Dansport Praha, VK Napajedla a náš tým. Prvně je třeba poděkovat domácím za skvělou organizaci = ubytování, zázemí v hale, jídlo, servis, bufet, výsledky, rozhodčí... Na pohár jsme odjížděli bohužel jen v sedmi hráčkách, bez libera a bylo to znát. Ze šesti utkání hráčky  4x hrály tie-break (2 výhry a 2 prohry) a celkově - 3 výhry a 3 prohry. Ještě v posledním utkání s Dansport Praha tým hrál o celkově druhé místo v tabulce a tedy o postup do výkonnostně lepší skupiny. Byl to velmi vyrovnaný turnaj, skvělý volejbal a nádherné herní momenty. V posledním zápase došly síly (fyzické i morální) a to rozhodlo o našem celkovém čtvrtém místě ve skupině. Našich sedm statečných: Kája Vašková, Áňa Samková, Zuzka Havránková, Marťa Klementová, Klára Valterová, Denda Růžičková, Terka Pataki + Pája Jebousková, která se k nám připojila v sobotní podvečer a odehrála 3 poslední zápasy turnaje (přijela vlakem po odehraných 2 soutěžních zápasech kadetek v České Třebové = velké DÍKY za podporu hráčce i rodině). I přes velké zklamání z výkonu i výsledku v posledním zápase, kdy to prostě nešlo, je třeba smeknout a tímto: DĚKUJI hráčkám za předváděný volejbal, bojovnost, chuť a fandění si, za chování, za odehraná utkání a za super výkon proti nejlepšímu týmu z Kladna (vyzkoušela se nová herní taktika, prohra 1:2, ale mohlo to být i 2:0 pro nás) a je třeba si uvědomit, že oproti jiným týmům s průměrným počtem hráček 10 v týmu, byl náš výsledek a předváděná hra maximem. Děkuji za spolupráci Honzovi Valterovi. MR

18. – 19. 1. 2020, VOLEJBAL STARŠÍ ŽÁKYNĚ ,,B“
NA ČESKÉM POHÁRU V DĚČÍNĚ

Starší žákyně B o víkendu 17.-19.1.2020 odjely odehrát poslední skupinu Českého poháru do dalekého Děčína. Čekalo nás dlouhé cestování. Náročné to bylo zejména pro gymplačky, které se v pátek vrátily z lyžáku a za hodinu už se jelo. Vše se ale díky rodičům stihlo.:-) Do Děčína jsme přijeli o půl osmé večer, ubytovali se v krásných pokojích a šli hned do postelí. Druhý den po snídani nás čekaly čtyři zápasy. První proti UP Olomouc B. Holky se od začátku nemohly dostat do tempa. Bylo to bez štávy, takže prohráváme 0:2. Postupně se ale lepšíme a další zápasy jsou už vyrovnanější. Ve druhém zápase prohráváme s Děčínem 1:2 a třetí zápas proti Orionu Praha B vyhráváme 2:0. Poslední zápas sobotního dne nastupujeme proti Sokolovu. V tie-breaku vedeme dokonce 13:8, ale přestáváme hrát a zápas ztrácíme – 1:2.  V neděli nás čeká už jen jeden zápas proti Mikulova Praha B. První set byl z naší strany výborný, ve druhém setu se soupeřky herně zvedly a tie-break si už pohlídaly – 1:2. Holky odehrály vyrovnané zápasy, ve kterých se dostaly pod tlak. Vyzkoušely si natrénované herní situace, větší prostor dostalo i libero. Zápasy odhalily i naše nedostatky, na jejichž odstranění musíme dál pracovat.   tr. H.Dvořáková, R.Benešová

19. 1. 2020 VOLEJBAL TROJEK DÍVEK, TURNAJ V Č. TŘEBOVÉ

V neděli 19.1. 2020 se odehrálo třetí kolo v trojkovém volejbale. Obě naše družstva hrála ve skupině C a odehrála se v hale Na Skále. Družstvo A mělo za úkol postoupit do skupiny B a to se jim také podařilo. Kromě družstva z Letohradu, se kterým po velkém boji prohráváme, porážíme družstva z Pardubic B, Dolního Újezdu C, Vysokého Mýta a České Třebové B a končíme na druhém místě. Naše B družstvo bylo oslabeno nemocí, takže nastoupila i některá děvčata, která nemají tolik odehraných zápasů. Přesto se děvčata snažila a dokonce se jim podařilo jednou vyhrát. Jen tak dál…J
Česká Třebová A: Brusenbauchová, Cetkovská, Štechová, Zahálková, Zatloukalová
Česká Třebová B: Honišová, Kovářová, Řeháková, Řehořová