Kohouti vstoupili do čtvrtfinále výhrou
O výhře Kohoutů v prvním čtvrtfinálovém souboji s Chotěboří nebylo pochyb. Favorit neponechal nic náhodě, nicméně houževnatý soupeř mu nedal nic zadarmo. Druhý zápas se hraje ve středu na chotěbořském ledě.

Česká Třebová – Chotěboř 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky: 3. T. Prachař (Korhoň, Poul), 11. Křečan (Filip, Poul), 24. Král (T. Prachař, Korhoň), 30. Filip (Pažourek), 41. Král (T. Prachař, Jemelka) – 27. Činčila (Mašek, Klofáč), 54. Dvořák.
Rozhodčí:  Rulíček, Hájek – Javůrek, Jiruška. Vyloučení: 9:9 (navíc Kříž OT). Využití: 0:1. Diváků: 531. Nejlepší hráči: Král, T. Prachař, Jemelka. Stav série: 1:0.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Holík, Jemelka, Pražák, Žouželka, Pažourek, Poul - Král, T. Prachař, Korhoň – Hemský, Fúzik, Plášek - Veverka, Filip, Křečan.
Chotěboř: Pešek – Kříž, Musílek, Jakub Ludvík, Klofáč, Suchý, Mendl, Kopecký, Suchý – Březina, M. Vlček, Mašek – Jan Hospodka, Vantuch, Činčila – Jaroslav Ludvík, Svoboda, Dvořák – Jakub Hospodka.
Ve 44. vteřině fauloval hostující obránce domácího útočníka Krále, Kohouti přesilovou hru nevyužili. Českotřebovští fanoušci nečekali na vedoucí gól dlouho. Po levém křídle pláchl Korhoň, přesnou zpětnou přihrávkou našel najíždějícího Prachaře, který v čase 2:54 poslal puk do chotěbořské branky – 1:0. O chvíli později hledal Fúzik krásnou přihrávkou Pláška, který střílel pohotově, ale těsně vedle.
Domácí potom bez větších problémů přečkali vyloučení obránce Holíka a nadechli se k další ofenzívě. Výborně hrající Korhoň nejprve mířil těsně vedle levé tyčky, jeho druhý pokus kryl brankář Pešek. V polovině první třetiny si Kříž vyšlápl na Filipa (vražení na mantinel) a vyfasoval 2+10. Kohouti reagovali tím nejlepším způsobem. Gólovou akci rozehrál obránce Poul, zkušený Filip v zápětí našel rozjetého Křečana, který v čase 10:24 v pádu skóroval – 2:0. K využití přesilovky stačilo domácímu týmu pouhých 23 vteřin. Hosté se do gólové pozice dostali v 15. minutě, šanci Suchého zmařil výtečným zákrokem gólman Nimmerrichter.
V úvodu druhé třetiny (21:29) byl za sekání vyloučen hostující útočník Činčila a Kohouti nabídnutou šanci využili. Ve středním pásmu byl na začátku úspěšné akce Korhoň, Prachař vzápětí předložil nádhernou křížnou přihrávku Králové, který byl rychlý a přesný – 3:0. Ve 25. minutě mohl přidat další gól Křečan, po jeho dělovce zachránila hostujícího brankáře horní tyčka!
Chotěboř se prosadila až při přesilové hře, v čase 26:29 vstřelil gól naděje Činčila – 3:1. Hosté ožili, ale Kohouti žádnou dramatickou zápletku nepřipustili. Filip vyhrál vhazování v útočném pásmu, přesunul se před branku, kde v čase 29:11 stihl pohotově tečovat nahození obránce Pažourka – 4:1. O necelou minutu později byl vyloučen Král a jeho spoluhráči prožívali pořádně horké chvíle, naštěstí je při vyložené příležitosti hostujícího týmu podržel gólman Nimmerrichter. Totéž se pakovalo ve 35. minutě, kdy zneškodnil šance Dvořáka a Suchého.
Do závěrečné třetiny vstoupili znovu lépe hokejisté České Třebové. Po další Prachařově super přihrávce se v čase 40:14 podruhé v zápase střelecky prosadil Král – 5:1. Za dvě minuty mohlo být ještě lépe, nebezpečnou Korhoňovu ránu vyrážel brankář Pešek. Na druhé straně spálil gólovou šanci Vantuch.
Střelecký účet zápasu uzavřel v čase 53:04 Dvořák, který zaskočil domácího gólmana střelou ze středního pásma – 5:2. Nimmerrichter vzápětí svoji chybu napravil, když kryl nebezpečný pokus Suchého. Závěr patřil Kohoutům. Nejprve mohli skórovat Prachař s Korhoněm, poté se neprosadili Veverka s Pláškem.

Příští zápas – středa 5. února: Chotěboř - Česká Třebová (18.30).