Druhý zápas série Kohouti v Chotěboři nezvládli

Propadli v první třetině a ztratili celý zápas. Hokejisté České Třebové ve druhém čtvrtfinálovém souboji s Chotěboří zklamali. Třetí duel se bude hrát v neděli 9. února na českotřebovském zimním stadionu.

Chotěboř - Česká Třebová 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Branky: 1. Eis (Kříž, Svoboda), 15. Vantuch (Činčila), 20. Dvořák (Eis), 45. Eis (M. Vlček), 59. Vantuch – 17. Veverka (Pažourek, Filip), 47. Korhoň (T. Prachař, Král).
Rozhodčí:  Kareš, Vepřovský – Hájková, Kolář. Vyloučení: 6:7 (navíc Kříž OT – Poul, Korhoň OT). Využití: 2:0. Diváků: 400. Nejlepší hráči: Eis, Dvořák, Činčila – Plášek. Stav série: 1:1.
Chotěboř: Pešek – Lacina, Klofáč, Suchý, Kříž, Mendl, Jakub Ludvík -  Mašek, M. Vlček, Jaroslav Ludvík – Dvořák, Svoboda, Eis – Vantuch, Jan Hospodka, Činčila.
Česká Třebová: Vlk – Velinský, Jemelka, Pražák, Žouželka, Pažourek, Poul - Král, T. Prachař, Korhoň – Hemský, Fúzik, Plášek - Veverka, Filip, Křečan – od 41. Vaňo.
Kohouti nezvládli začátek zápasu, přesněji celou první třetinu. Domácí se dostali do sedla již ve 42. vteřině, kdy brankáře Vlka zaskočil nepříliš prudkou střelou útočník Eis – 1:0. Chotěboř hýřila pohybem a důrazný napadáním dostávala soupeře pod tlak. V 7. minutě Dvořák obehrál Žouželku, jeho nebezpečnou ránu naštěstí gólman Vlk kryl.
Hosté se dostali do hry až v polovině první třetiny, kdy hráli první přesilovou hru. Několik střel pochytal brankář Pešek, kterého v jednom případě zachránila tyčka. Ve 14. minutě přihrál Filip do nadějné střelecké pozice Křečanovi, kterého znovu vychytal pozorný Pešek. Třetí formace Kohoutů neskórovala, vzápětí naopak inkasovala. Dva pokusy Činčily stačil Vlk zneškodnit, proti dorážce Vantucha neměl v čase 14:16 žádnou šanci – 2:0.
Zaskočení hosté přeci jen zvedli hlavy. Pažourkovo nahození od modré domácí brankář pouze vyrazil před sebe, rychlý a důrazný Veverka jej v čase 16:41 bez problémů překonal – 2:1. V čase 19:51 se nechal zbytečně vyloučit Korhoň (nedovolené bránění) a jeho spoluhráči situaci absolutně nezvládli. Po vhazování v obranném pásmu Kohoutů se k puku snadno dostal Dvořák, kterého neubránil Žouželka, a domácí útočník v čase 19:55 (!!) vstřelil třetí gól – 3:1.
Ve druhé třetině se výkon Kohoutů zlepšil, ale hosté selhávali v koncovce. Hned ve 22. minutě přihrál Hemský do vyložené šance Pláškovi, který zblízka vysoko přestřelil. O pět minut později ujel po levém křídle Prachař, zpětnou přihrávkou našel Korhoně, který v rozhodujícím okamžiku netrefil. V polovině střetnutí, po nepřesné rozehrávce Krále, se domácí dostali do přečíslení, gólovou příležitost Klofáče chytil brankář Vlk.
Závěr druhého dějství přinesl několik dramatických chvil. Nejprve spálil stoprocentní šanci Korhoň. V čase 38:43 byl vyloučen domácí Kříž, který za brankou tvrdě atakoval Pláška a za vražení na mantinel vyfasoval 2+10. Při přesilovce Kohoutů chyboval obránce Pražák, jehož hrubku „hasil“ faulující Hemský. Rozhodčí nařídili trestné střílení, obránce Suchý však gólmana Vlka nepřekonal.
Závěrečná třetina odstartovala další neproměněnou šancí (Vaňo). Další pohroma přišla v čase 43:03, kdy byl potřetí vyloučen obránce Poul. Hosté hru v oslabení jednu minutu kontrolovali, potom si ve středním pásmu nerozuměli Filip s Křečanem, domácí kapitán Vlček našel na pravé straně volného Eise, který v čase 44:10 pohodlně skóroval – 4:1.
O minutu později měli výhodu přesilové hry Kohouti, branku Chotěboře však vážněji neohrozili. Gól naděje vstřelili hosté v čase 48:40, po Prachařově přihrávce poslal puk pod horní tyčku chotěbořské branky Korhoň - 4:2. Další příležitost ke snížení náskoku domácího týmu měli Kohouti v čase 50:29, kdy byl za sekání vyloučen Jaroslav Ludvík. Přesilovou hru však laxní rozehrávkou a následným faulem (držení) v čase 50:51 zrušil Vaňo.
Při hře čtyř proti čtyřem vybojoval čistým způsobem puk Korhoň, domácí útočník se teatrálně skácel na led a sudí Vepřovský hostujícího hráče překvapivě vyloučil. Korhoň si to nenechal líbit, řekl rozhodčím své a vzápětí vyfasoval ještě osobní desetiminutový trest.
V čase 56:38 si hosté vzali oddechový čas a vsadili na hru bez brankáře. Usadili se v útočném pásmu, jenže risk nevyšel. Po chybě Prachaře trefil prázdnou českotřebovskou branku v čase 58:24 domácí Vantuch – 5:2.
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Celé mužstvo zahrálo hluboko pod své možnosti, některé hráče jsem vůbec nepoznával.  Výhra soupeře byla zcela zasloužená, přehrál nás ve všech směrech. Děkujeme více než stovce českotřebovských fanoušků, kteří za týmem přijeli a vytrvale jej povzbuzovali.“
Příští zápas – neděle 9. února: Česká Třebová – Chotěboř (17.00).