Kohouti vyhráli i druhý zápas série v Litomyšli

Také druhé semifinálové utkání o Pohár Vladimíra Martince patřilo hokejistům České Třebové, kteří vyhráli přesvědčivě na ledě soupeře. Ve třetím duelu budou mít v neděli 1. března výhodu domácího prostředí Kohouti.

Litomyšl - Česká Třebová 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Branky: 10. Dvořák (Švec) – 6. Vaňo (T. Pracjař), 6. Křečan (Filip, Hemský), 25. Křečan (Pažourek, Filip), 57. Vaňo (Velinský, Pirkl), 58. Holík (Korhoň, Plášek).
Rozhodčí:  Veselý – Voltner, Švejda. Vyloučení: 8:8 (navíc Skoumal a Holík OT). Využití: 1:1. Diváků: 289. Nejlepší hráči: Horáček – Vlk, Pažourek, Vaňo, Křečan. Stav série: 0:2.

Litomyšl: Horáček – Bláha, Navrátil, Jankovský, Švec, Vacek, Myška – Šíp, Skoumal, Cink - Barkóci, Křesťan, Ostřanský – Dvořák, Voženílek, Vomočil – Voříšek, Jakubec.
Česká Třebová: Vlk – Pažourek, Šejba, Holík, Jemelka, Pražák, Žouželka, Hrubý -  Hemský, Filip, Křečan – Korhoň, Plášek, Král – Vaňo, T. Prachař, Pirkl - Velinský.
K získání dvougólového náskoku potřebovali Kohouti pouhých třicet vteřin. V čase 5:14, po přesné Prachařově přihrávce otevřel skóre Vaňo – 0:1. V čase 5:43 zakončil své sólo přes celé kluziště rychlý Křečan – 0:2. Zaskočená Litomyšl si vzápětí vybrala oddechový čas…
Autor druhé českotřebovské branky byl v čase 8:03 vyloučen (sekání) a domácí se rychle vrátili do zápasu, když nedůslednost hostujících obránců v čase 9:25 potrestali přihrávající Švec a střílející Dvořák – 1:2.
Zbývající čas první třetiny patřil Kohoutům, kteří zahodili tři gólové šance. V 11. minutě zaváhal Korhoň, stejný hráč se neprosadil ani o dvě minuty později a pět minut před první sirénou nedokázal skórovat Hemský.
V úvodu druhého dějství se vytáhl českotřebovský brankář Vlk, který zlikvidoval šanci Voříška. Vzápětí Kohouti potrestali nedovolený zákrok Skoumala (hákování), po krásné přihrávce Pažourka se v čase 24:57 přesně trefil Křečan – 1:3.
Zápas se hodně přiostřil, prvním signálem byla šarvátka a čtyřminutové tresty pro Voříška s Králem. V této fázi měli dvě gólové šance domácí hokejisté, Cink a po něm Šíp však pozorného gólmana Vlka nepřekonali. Na druhé straně přihrával Velinský do gólové pozice Holíkovi, který přestřelil.
Zkušený obránce Kohoutů si vzápětí vyřizoval účty s Voženílkem a svůj tým na dlouhé minuty oslabil, rozhodčí Veselý mu udělil 2+2 minuty za hrubost a navíc osobní desetiminutový trest.
Kohouti se ubránili, v oslabení byl blízko ke vstřelení čtvrtého gólu Filip. Ve 35. minutě dohráli dva domácí hokejisté u mantinelu Vaňa, který se vzápětí pustil do bitky s Vomočilem, oba si do konce druhé třetiny nezahráli.
Také v závěrečné třetině měli hosté převahu, kterou dlouho nedokázali vyjádřit střelecky. Ve 42. minutě měl gól na své holi Korhoň, velmi dobře chytajícího Horáčka nepřekonal. Pět minut před koncem zápasu vyrazil Horáček tvrdou střelu Pláška, vzápětí mířil vedle litomyšlské branky Korhoň.
Závěrečné minuty patřily Kohoutům. V čase 56:29, po nezištné Velinského přihrávce, se podruhé v utkání prosadil Vaňo – 1:4. Definitivní podobu výsledku zařídil Holík, po jehož bombě se v čase 57:01 puk odrazil od horní tyčky za Horáčkova záda – 1:5. Další branky mohli přidat Pirkl a především Hemský.

Pavel Rohlík, trenér Kohoutů:
„Ze strany soupeře, který nastoupil v téměř kompletním složení, jsme čekali větší tlak. Zvládli jsme začátek a dvěma góly se dostali do rychlého vedení. Škoda inkasované branky v oslabení, při kterém jsme byli nedůrazní. Druhá třetina byla rozbitá zbytečnými šarvátkami, fauly a vyloučeními na obou stranách. Hráči se naštěstí uklidnili a ve třetí třetině potvrdili svoji herní převahu. Rádi bychom v neděli v domácím prostředí sérii ukončili.“
Příští utkání – neděle 1. března: Česká Třebová – Litomyšl (17.00).