Přes 500 diváků vidělo dvouciferné vítězství Kohoutů

Třetí semifinálové utkání o Pohár Vladimíra Martince ovládli hokejisté České Třebové, kteří svému soupeři nastříleli dvanáct gólů, v každé třetině po čtyřech.... . Nedělní zápas sledovalo 503 diváků. Na finálového soupeře si Kohouti musejí počkat minimálně do úterý 3. března.

Česká Třebová – Litomyšl 12:3 (4:1, 4:0, 4:2)

Branky: 2. Plášek (Korhoň, Jemelka), 5. Plášek (Král, Korhoň), 18. Pirkl (Vaňo), 20. Vaňo (Plášek), 22. Jemelka (Plášek, Korhoň), 27. Šejba (Hemský, Filip), 35. Hemský (Filip, Šejba), 38. Filip (Křečan, Hemský), 46. Pažourek (Filip, Hemský), 51. Pirkl (Veverka, Žouželka), 57. Vaňo (Veverka), 58. Hemský (Filip, Šejba) – 16. Jakubec, 52. Dvořák (Šíp), 57. Cink (Skoumal, Vacek).
Rozhodčí:  Rulíček – Kopecký, Louda. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 503. Střely na branku: 48:32. Nejlepší hráči: Plášek, Hemský..
Česká Třebová: Vlk – Pažourek, Šejba, Holík, Jemelka, Pražák, Žouželka -  Hemský, Filip, Křečan – Korhoň, Plášek, Král – Vaňo, Pirkl, Veverka – od 32. Matějka, Švub, Hrubý.
Litomyšl: Horáček – Bláha, Mečiar, Jankovský, Švec, Navrátil, Vacek, Myška – Jakubec, Voříšek, Ostřanský – Dvořák, Šíp, Vomočil – Barkóci, Skoumal, Cink.
Hosté v úvodu nevěděli, kam dřív skočit.  Ve 40. vteřině roztočila v jejich obranném pásmu kolotoč druha pětka Kohoutů, od Holíka přes Pláška a Korhoně doputoval puk ke Královi, jehož střelu se štěstím vyrážel brankář Horáček. Kapituloval vzápětí, protože v čase 1:03 jej zblízka překonal Plášek – 1:0. Perfektní kombinační akci předvedli Kohouti v páté minutě, na jejím konci byl v čase 4:12 znovu Plášek – 2:0.
Hokejisté Litomyšle si první gólovou šanci vypracovali v 9. minutě, kdy Ostřanského vychytal pozorný brankář Vlk. O tři minuty později přihrál Filip do vyložené šance Šejbovi, jehož střelu zázračně ukryl do své lapačky Horáček. Hostům vrátil naději šikovný Jakubec, který postupně obešel Filipa, Křečana i Pažourka a po krásné slalomu vstřelil v čase 15:22 kontaktní gól – 2:1.
Kohouti naštěstí neponechali nic náhodě a ještě v prvním třetině přidali další dvě branky.  Dvougólové vedení zařídil v čase 17:01 důrazný Pirkl – 3:1, pouhých osm vteřin před první sirénou proměnil svoji šanci Vaňo – 4:1. Další dvě šance spálili Korhoň s Filipem, na druhé straně nevyzrál Voříšek na připraveného Vlka.
Na začátku druhé třetiny potrestali domácí Jakubcovu vyloučení, při přesilové hře mířil v čase 21:20 do černého obránce Jemelka – 5:1. Vzápětí poslal Holík do samostatného nájezdu Korhoně, který pálil do gólmana Litomyšle. Potom se k odraženému puku dostal obránce Šejba, který v čase 26:15 přidal další branku – 6:1.
Českotřebovský tlak pokračoval, ve 32. minutě zneškodnil Horáček další šanci útočníka Korhoně. K další změně skóre došlo o dvě minuty později. Filip poslal dlouhou přihrávkou do úniku Hemského, který v čase 34:08 střelou k pravé tyči rozjásal fanoušky – 7:1. Vzápětí  chyboval Plášek, stoprocentní šanci Barkóciho zlikvidoval brankář Vlk. Tečku za druhou třetinou obstaral první útok Kohoutů, v čase 37:30 skóroval Filip – 8:1. Minutu poté promarnil další gólovou příležitost Vaňo.
Závěrečné dějství začalo dalšími neproměněnými šancemi Kohoutů (Křečan, Veverka, Hemský), naopak při šanci Skoumala opět předvedl parádní zákrok českotřebovský brankář Vlk.
Deváté branky se diváci dočkali v čase 45:31, kdy svůj unik po levém křídle přesně zakončil obránce Pažourek – 9:1. Málo vídaná věc byla k vidění ve 47. minutě. Holík, Korhoň a Plášek
najížděli sami na brankáře Horáčka, akci však překombinovali a jubilejní desátý gól nevstřelili.
Smolař Korhoň si připsal tři asistence, ale branku nedal, ve 49. minutě trefil tyčku. Autorem jubilejní branky byl v čase 50:18 mladý Pirkl – 10:1. Za domácí byli minutu po sobě vyloučeni Švub s Křečanem, přesilovku pět na tři využil v čase 51:52 litomyšlský Dvořák – 10:2.
Do konce zápasu padly ještě tři góly. V čase 56:21 se podruhé trefil Vaňo – 11:2. Za chvilkovou ztrátu koncentrace zaplatili domácí v čase 4´56:47, kdy skóroval hostující Cink – 11:3. Poslední slovo patřilo Kohoutům, konkrétně Hemskému. Ten nejprve trefil tyčku, odražený puk si bleskově zpracoval a v čase 57:13 jej rychle vrátil do branky zdecimovaného soupeře – 12:3. Ve stejné minutě chytil gólman Horáček střelu Pláška, který byl malý kousek od hattricku…

Pavel Rohlík, trenér Kohoutů:
„Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání a rychle jsme získali dvougólové vedení. Postarala se o to druhá pětka, která odehrála výbornou první třetinu. Soupeř sice snížil, ale důležité bylo, že jsme ještě v první části zápasu dokázali vstřelit další dvě branky. Řekl bych, že to herně nebylo až tak jednoznačné, jak napovídá výsledek. Litomyšl si vypracovala řadu příležitostí, které však pochytal brankář Vlk. Jsem rád, že to byl ze strany obou mužstev slušně vedený zápas. Pozitivní je, že gólově produktivní byly všechny tři naše útoky a že jsme ve druhé polovině střetnutí mohli dát šanci mladíkům.“

Příští utkání – neděle 8. března: Česká Třebová – ??? (17.00).

Druhé semifinálové utkání: Hlinsko - Světlá nad Sázavou 2:5 (stav série: 1:2).
Semifinále play off: Moravská Třebová - Chotěboř 5:4 po nájezdech (stav série: 2:1), Choceň - Chrudim 3:2 po nájezdech (stav série: 2:1).