Zprávy z českotřebovského juda          

Velká cena  Hradec Králové – 5 medailí

V sobotu 7.3.2020 jsme odcestovali s 23 judisty a judistkami autobusem do Hradce Králové na tradiční VC, které se letos zúčastnilo 468 závodníků z 58 oddílů od Mostu až po Ostravu a od Liberce až po Brno.
A JUDO Česká Třebová má opět několik medailí. Zlato si odvezla Petra Vážková, stříbro vybojovali Zora Zemánková, Tereza Krásová a Jakub Najman a bronz skvělým výkonem vystřihl David Martinec. Na 4. místě se umístila Kateřina Kovářová, 5. místo získala Beáta Zemánková a 7. místa obsadili Andrea Kristenová, Marek Zářecký, Tomáš Hájek, Jan Škrkoň a Vincent Smutek. Na 9. místa náleží Michalovi Daňkovi, Šimonovi Balážovi, Tereze Šmídové a Matějovi Ducháčkovi. Ostatní naši borci bohužel skončili v poli poražených. I tak musím mnoho z nich pochválit za předvedené výkony. Pro mladší a starší žactvo to byla generálka na Krajský přebor, který budou za týden hostit Pardubice a který bude zároveň 1. kolem Regionálního poháru Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje. Věříme, že naši borci své zkušenosti zúročí.  JUDU ZDAR
 
Judisté na Českém poháru v Ostravě

Poslední únorový víkend jsme se vydali s našimi 6 staršími žáky, 3 dorostenci a 1 mužem na ČP Ostrava, který byl prvním kvalifikačním turnajem na Přebor ČR staršího žactva i dorostenců. A díky kvalitnímu zahraničnímu obsazení se letošní ročník Ostrava Judo Open stal největším judistickým turnajem české judistické historie. 15 zemí, 218 oddílů a 1664 startujících je toho nesporným důkazem. A jak dopadli naši svěřenci. Chtělo by se mi říci – na záda. Slovy klasika: To byla těžká písemka, těžká. Ano, byl to opravdu těžký turnaj a musíme zvýšit tréninkové úsilí, abychom se v Ostravě příští rok neztratili. Nejlepší umístění tak získal Karel Gregar ml. 9. místem v kategorii mužů do 73 kg. 
JUDU ZDAR  Vlastimil Zemánek, JUDO Česká Třebová