OTEVÍRÁME NOVÉ TŘEBOVSKÉ INTERNETOVÉ STRÁNKY

A S NIMI HRU LABYRINTEM TRIBOVIE


V Ročence Českotřebovsko 2020 jsem uvedl, že vytvoříme na přání Třebováků internetové stránky rocenkaceskotrebovsko.cz, které však nejsou zdaleka pouze pro historii ročenky, ale také pro všechny partnery, kteří poslední ročence na rok 2020 pomohly na svět. Na stránkách jsou i další rubriky: Kalendář (později doufejme Kalendář akcí), Videokino Svět s dokumenty o lidech, o přírodě, z historie Českotřebovska i východních Čech, s historickými, přírodními nebo technickými krátkými filmy pod názvem Klenoty regionů (Pardubického a Královéhradeckého kraje a polského Kladska) a videoklipy hudebních skupin; Kultura regionu; netradiční testy z našich různých akcí; Klub: Třebovské fórum, kde budou témata k veřejné diskusi a také zcela nová hra po internetu pro každého Labyrintem Tribovie.

HRA: LABYRINTEM TRIBOVIE 

Protože pandemie nekončí, tak jsem si říkal, že bych chtěl také nějak přispět. A protože neumím léčit, neumím šít, ale téměř čtyřicet let jsem pořádal různé akce a letní tábory, pro které jsem vymyslel a realizoval 59 dlouhodobých her na dětských táborech, na táborech pro mládež Gymnasion nebo na táborech Senior+Bejby, tedy pro rodiče s dětmi, zkusím ještě jednu. Jde o jakýsi náhrdelník plný korálků her, které na sebe nějak navazují nebo jsou alespoň navlečené na jednu šňůrku. Také je to podobné cyklistickému etapovému závodu Tour de France nebo Vuelta, kdy na sebe etapy také navazují. Už jsem si myslel, že žádnou nepřidám, ale přidám ještě šedesátou. A tak jsem sedl a tu hru vymyslel a v těchto divných časech koronaviru vám ji nabízím jako jiný druh zábavy než je televize, učení, internet nebo čučení do zdi nebo (ale to je vlastně jedno)... Labyrintem Tribovie je ale hra přece jenom jiná. Vše se odehrává v počítači nebo s počítačem... Je určena především pro Třebováky, ale může se jí zúčastnit kdokoliv a odkudkoliv, neboť na znalostech města záleží jen málo. A protože jsme všichni stále doma, nikdo ani při hraní hry nemusí vylézt ze svého bydliště. Všechna zadání, pomůcky i další, co budete potřebovat, najdete někde ve své hlavě, na internetu, doma nebo můžete využít "přítele na telefonu" nebo cokoliv jiného bez otevření domovních dveří... I když procházky a výběhy jsou již povolené, a tak je třeba jich využít. Cílem hry, jejímž základem jsou různé netradiční šifry, hlavolamy, bludiště a jiné pro "lámání si hlavy", je vyřešit co nejvíce úkolů. Hru najdete na stránce rocenkaceskotrebovsko.cz/labyrintem-tribovie od úterý 28. dubna od 18 hodin, kdy hra začíná.

Přečtěte si jednoduchá pravidla, přihlaste se a můžete začít hrát bez omezení. Může hrát kdokoliv! Začít kdykoliv! Začít jakkoliv! Hra je pro jednotlivce asi od 12-ti let (ale mohou být i mladší, pokud budou v týmu) do 110-ti let a pro týmy, jejichž počet členů není větší než 6 členů (výjimky povoleny, viz pravidla hry), pokud bydlí v jednom bytě (nebo rodinném domě nebo jde o jednu rodinu od vnuka po dědečka či babičku). Mohou ji ale hrát třeba také dva senioři, kteří bydlí na společném pokoji nebo ve společném bytě, fakt kdokoliv. V jednom týmu však mohou být i kamarádi, spolužáci, členové skautské družiny, manželské páry, sousedi, spolupracovníci, hráči z různých kvízů, bridže, mariáše, prostě kdokoliv může být v týmu s kýmkoliv (vláda dnes povolila scházení se nikoliv pouze dvojic, ale do 10 lidí (nejen v rodině).

Počet týmů ani jednotlivců není ničím omezený. Přihlásit se jednotlivec i tým může kdykoliv, třeba i měsíc po zahájení hry (viz pravidla na stránkách hry).

Hru si hrajeme pod naším táborovým heslem starým desítky let "Kdo si hraje nezlobí". Přeji vám, abyste se u hry "Labyrintem Tribovie" dobře bavili třeba několik měsíců, pokud to bude nutné...

Vykašlete se na koronavirus a pojďte si hrát!!!

Karel Kubišta