První hokej: Pohár starostky vybojovali Kohouti

Vítězství zůstalo doma, turnaj O pohár starostky města Magdaleny Peterkové, nad kterým převzal záštitu první námětek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, vyhráli českotřebovští Kohouti.

Po vynucené absenci Litomyšle (karanténa) odehrála turnaj tři mužstva, všechny zápasy se hrály na třikrát patnáct minut. Dva duely domácího týmu navštívilo dohromady 394 diváků.

Česká Třebová – Nový Bydžov 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky:
17. Hybeš, 37. Rozlílek (Král) – 10. Pilný (Zmítko, M. Černý).
Rozhodčí: Sedlák – Melichar, Kopecký. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváků: 213.
Č. Třebová: Peřina – Král, Daněk, Sedlák, Hybeš, Hradil, Pažourek – Hemský, Filip, Rozlílek – Veverka, Fúzik, Plášek – Augustin, Polodna, Pavlovský.
Nový Bydžov: Veselý – Kulhánek, Zmítko, Štěpán, Novák, Pilný – Divíšek, Kubišta, Hudec – Chára, Eis, Hladík – J. Černý, M. Černý.

Hosté se ujali v desáté minutě, když využili přesilovou hru pět na tři. Autorem jejich vedoucí branky byl Pilný – 0:1. Kohouti vyrovnávali v úvodu druhé třetiny, pouhé dvě vteřiny po návratu vyloučeného Divíška se od modré trefil přesně Hybeš – 1:1. Domácí získal výraznou převahu, jenže zahazoval jednu šanci za druhou. Brankáře Veselého nedokázali ve druhém dějství překonat Rozlílek, Veverka, Pavlovský, Král a Fúzik. Štěstí nepřálo Pavlovskému, který ve 27. minutě trefil horní tyčku. Vítěznou branku vstřelil o deset minut později Rozlílek, který úspěšně dorážel střelu Krále – 2:1. Hostující tým uchránil od větší porážky výborně chytající Veselý, který se vyznamenal při dalších gólových šancích Augustina, Fúzika a Hemského.

Česká Třebová – Náchod 7:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Branky: 6. Hemský (Daněk), 12. Hemský (Filip), 15. Hemský (Pražák), 21. Polodna, 30. Hemský (Fúzik), 40. Polodna (Augustin), 44. Rozlílek (Fúzik) – 41. Steklík (Vaňát), 42. Řezníček (Prouza).
Rozhodčí: Vrba, Kopecký – Melichar, Najman. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváků: 181.
 Česká Třebová: Vlk – Pražák, Daněk, Sedlák, Hybeš, Hradil, Jemelka, Pažourek – Hemský, Filip, Rozlílek – Vaňo, Fúzik, Plášek – Augustin, Polodna, Švub.
Náchod: Novotný (21. Bláha) – Verner, Šrenk, Srba, J. Lebeda, Chaloupka – Červíček, Steklík, Havrda – Pfeifer, Prouza, Řezníček – Vaňát, Vondřejc, Zeman - Haklička, P. Lebeda.

K dalšímu utkání. které bylo přímým soubojem o první místo, nastoupili Kohouti po padesátiminutovém odpočinku. V první minutě byl faulován Fúzik, nařízené trestné střílení však neproměnil. Do třígólového vedení se Kohouti dostali díky střelecké potenci útočníka Hemského. Ten nejprve v 6. minutě pohotově dorážel Daňkovu ránu – 1:0. O šest minut později proměnil Hemský skvělou Filipovu přihrávku – 2:0 a čistý hattrick zkompletoval těsně před první sirénou – 3:0.

Ze své první branky v českotřebovském dresu se ve 21. minutě radoval zkušený útočník Polodna, jeho švih z pravého křídla byl ukázkový – 4:0. Hosté vzápětí vystřídali brankáře, byli pod stále silnějším tlakem domácího celku. Ve 31. minutě málem přidal další gól Augustin, ve vlastním oslabení trefil tyčku. Ve 40. minutě, krátce po svém návratu z trestné lavice, se po vynikající Fúzikově přihrávce počtvrté trefil Hemský – 5:0. Ve stejné minutě skóroval ještě Polodna – 6:0 a hosté byli zralí na ručník.

Krátký herní výpadek zaplatili Kohouti dvěma inkasovanými brankami. Ve 41. minutě se radoval náchodský Steklík – 6:1, o minutu později skóroval Řezníček – 6:2. Poslední slovo patřilo Kohoutům, přesněji šikovnému Rozlílkovi, který dal ve 44. minutě výsledku konečnou podobu – 7:2.

Další zápas:
Nový Bydžov – Náchod 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Konečné pořadí:
1. Česká Třebová, 2. Náchod, 3. Nový Bydžov.

Nejlepší střelec: Hemský (4 góly).

Předávání pohárů za 1. místo velký pohár (vlevo) a o něco menší získal za 2. místo HC Náchod. Předání pohárů asistoval vicehejtman Roman Línek, který také sledoval z tribuny poslední zápas Kohouti vers. Náchod.

HODNOCENÍ TRENÉRA PAVLA ROHLÍKA:

„V úvodu prvního zápasu bylo vidět, že hrajeme první přípravný zápas. Od druhé třetiny to bylo podstatně lepší z hlediska hry a pohybu, bohužel jsme nebyli produktivní. Ve druhém duelu jsme měli problémy s rozehrávkou obránců z vlastního obranného pásma. Za stavu 3:0 jsme začali hrát neuvěřitelně laxním způsobem. Proto jsem si vybral oddechový čas a hráčům důrazně domluvil. Turnajová pozitiva? Výkony brankářů, bojovnost a disciplína týmu, hra nových posil.  Rezervy máme v proměňování šancí.“