Sebevědomý vstup Kohoutů do nového ročníku

krajské hokejové ligy

Českotřebovští Kohouti využili výhody domácího prostředí a v prvním mistrovském utkání porazili houževnatého soupeře ze Světlé nad Sázavou. Favorit měl od začátku výraznou herní převahu, kterou však dlouho nedokázal vyjádřit střelecky.
Česká Třebová – Světlá n.S. 4:0 (2:0,0:0, 2:0)
Branky: 14. Hemský (Filip, Daněk), 15. Fúzik (Křečan, Rozlílek), 45. Veverka (Plášek, Pažourek), 59. Filip (Polodna, Fúzik).
Rozhodčí: Čížek – Pecina, Pošvář. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 34:23. Diváků: 365. Nejlepší hráči: Vlk, Veverka – Koubský.
Česká Třebová: Vlk – Pažourek, Hradil, Sedlák, Rozlílek, Král, Daněk, Jemelka, Hybeš -  Veverka, Polodna, Plášek – Augustin, Fúzik, Pavlovský – Hemský, Filip, Křečan.
Světlá: Koubský – Kořínek, Škareda, Svoboda, Adam, Zvěřina, D. Piskač – V. Piskač, Kubát, Kohout – Pejchal, Přibyl, Dolinský – Kardoš, Špatenka, Fixa.
V průběhu prvních osmi minut spálili hokejisté České Třebové tři vyložené gólové šance. Ve 2. minutě Pavlovský nejprve trefil tyčku, vzápětí neproměnil samostatný nájezd Křečan. Probíhala 8. minuta, když zblízka přestřelil Pavlovský. O tři minuty později nevyzrál na pozorného brankáře Koubského ani Rozlílek.
Domácí se prosadili při první přesilové hře, Filipovu přesnou přihrávku zpoza světelské branky využil v čase 13:15 pohotový Hemský – 1:0. Netrvalo dlouho a Kohouti se radovali podruhé, v čase 14:39 prokázal důraz v předbrankovém prostoru českotřebovský kapitán Fúzik – 2:0.
Závěr první třetiny se Kohoutům příliš nepovedl. Nejprve trestuhodně promrhali další přesilovku, během dvou minut ani jednou nevystřelili. V 19. minutě pustili domácí obránci do úniku Pejchala, kterému zabránil ve skórování gólman Vlk. V čase 19:30 byl vyloučen zkušený obránce Sedlák (nedovolené bránění), který navíc za zbytečné řeči vyfasoval osobní desetiminutový trest.
Na začátku druhé třetiny se Kohouti dlouho (90 vteřin) a úspěšně bránili ve čtyřech, po špatném střídání hráli znovu v oslabení. Jejich hra vzápětí upadla do slabšího průměru. Bojovní hosté vycítili příležitost a začali vystrkovat růžky. Při přesilové hře ohrozili domácího brankáře třemi střeleckými pokusy. V polovině střetnutí měli hosté dobrých pět minut více ze hry, ve 31. minutě se dvakrát do jejich střel obětavě vrhnul obránce Jemelka.
Dění na ledové ploše nenechalo klidným trenéra Rohlíka, který si v čase 32:58 vybral oddechový čas. O dvě minuty později přihrál Plášek do slibné šance Hradilovi, kterého vychytal výborný brankář Koubský. Dělovkou od modré ho nepřekonal ani Sedlák, po něm neproměnil další sólový nájezd Křečan. Hosté se do první stoprocentní šance dostali ve 38. minutě, nájezd Kohouta zlikvidoval gólman Vlk.
Potřetí se Kohoutům podařilo skórovat až ve 45. minutě, po Pláškově přihrávce se nečekanou bekhendovou ranou prosadil Veverka – 3:0. Za dvě minuty měla druhou gólovou příležitost Světlá, po špatném rozehrání Rozlílka zmařil Vlk „tutovku“ V. Piskače.
Sedm minut před koncem zápasu mohl střeleckou smůlu protrhnout Pavlovský, po Augustinově přihrávce však branku opět netrefil. V závěru hráli Kohouti dlouhou přesilovku v pěti proti třem, krátce před návratem prvního vyloučeného hráče vstřelil čtvrtý gól Filip – 4:0.
 Pavel Rohlík, trenér České Třebové:
„Úvod utkání se nám vydařil, po první třetině jsme však měli vést více než o dva góly. Aktivní obranná soupeře v útočném a středním pásmu nám ve druhé třetině dělala problémy, byli jsme nepřesní a chybovali, několikrát nás podržel brankář Vlk. V závěrečném dějství jsme zjednodušili přechod středního pásma a dostali soupeře pod tlak, třetí vstřelená branka jeho odpor zlomila.“
Příští utkání – neděle 4. října: Česká Třebová – Hlinsko (17.00).