VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 16. - 17. 10. 2021.

16. 10. 2021, VOLEJBAL ŽENY, OP PROSTĚJOV - Č. TŘEBOVÁ 2. LIGA.

Tak jsme se dočkaly, konečně jsme s děvčaty zavítaly za hranice Pardubického kraje! V sobotu 16. 10. 2021 jsme se vydaly na první venkovní zápas v této sezóně. Zavítaly jsme do Olomouckého kraje, a to do Prostějova, kde jsme odehrály duely 3. a 4. kola druholigové soutěže. Na tento zápas jsme bohužel nejely v plné sestavě, pár hráček chybělo a na zápas nás nakonec odjelo 9, ale i tak jsme dokázaly domů přivést cenné 4 body.
Naše výjezdy máme vždy spojené se zastávkou na ranní kávu, kde se vždy potkáme se všemi spoluhráčkami. V sobotu jsem zastávku udělaly v Mohelnici, kde jsme si tradičně daly kafíčko a stmelily se před zápasem. I se zastávkou jsme do města tenisu dorazily s předstihem. Proto naše rozcvička byla na naše poměry dlouhá a důkladná. Možná to je jeden z důvodů naší výhry v prvním zápase.
V první zápase se nám totiž dařilo všechno, počínaje od podání, příjmu a útoku. Nechybovaly jsme, tím pádem se zápas vyvíjel podle našich představ. Vyhrály jsme 3:0.
Do druhého klání jsme ale nenastoupily v takovém elánu jako v prvním zápase. Hned na úvod jsme začaly strašně chybovat na přítahu a trápily se i s útokem. Nedokázaly jsme vítězně položit míč. Díky těmto chybám se prostějovské sokyně dostaly k moci a vyhrály první dva sety. Jelikož už nebylo na co čekat, a hlavně co ztratit, zkusily jsme se kousnout a vybojovat aspoň tiebreak. To se nám podařilo.
Bohužel domácí hráčky nenechaly nic náhodě a do tiebreaku nastoupily s daleko větší vervou jak my. Již od začátku se zkrácený set vyvíjel v jejich prospěch a my jen dotahovaly. Opět jsme začaly chybovat v přítahu a na útoku. Bodový rozdíl se tak zvětšoval a my bohužel podlehly 2:3.
Nicméně hlavu nevěšíme. Z venkovního zápasu si vezeme krásné 4 body a těšíme se na další utkání, které proběhne 23. 10. 2021 v 9:00 v hale Na Skále, kde budeme hostit brněnské šelmy B.
Sestava : Marie Divišová, Natálie Foldýnová, Linda Horáčková, Iva Horáková, Hana Karanská,
Linda Klimková, Martina Šemberová, Veronika Šplíchalová, Pavlína Vávrová.
Výsledky:
            Česká Třebová – Prostějov 3:0 (21,10,23)
            Česká Třebová – Prostějov 2:3 (-25,-24,19,16,-9)

16. 10. 2021 VOLEJBAL, JUNIOŘI, POLIČKA-Č. TŘEBOVÁ

V sobotu, netradičně od 14.00 hod jsme sehráli další kolo KP PCE juniorů. Domácí družstvo bylo věkově mladší, a technicky méně vybavené než naše družstvo. Kluci odehráli ve vlažném tréninkovém tempu soustředěný výkon bez chyb. Tím, že Hruška a Bělka celý týden z důvodu nemoci netrénovali, tak jsem mezi ně rozdělili herní zatížení a soustředili jsme se na zapracování mladších kluků, J. Kečkéše a T. Kalouska. Kluci si vyzkoušeli herní situace, na které není v tréninku prostor.
Hráli: Bělka, V., Hruška, Lukáš, Štech, Kečkéš, Kalousek a Šumbera
Polička-Č. Třebová 0:3, 0:3   M. Kadlec

16. -17. 10. 2021 VOLEJBAL KADETKY A, ČESKÝ POHÁR RTYNĚ

Soutěž Č poháru začala kvalifikací, které se účastnilo 33 družstev, rozdělených do skupin A . pořadatel Přerov, sk. B. pořadatel Tábor, sk. C. a sk. D. pořadatel Polička, sk. E. pořadatel Rtyně.
Zde se kvalifikace účastnilo 7 družstev, TJ Jičín,  SK Třebín, TJ ABC Braník Pha, PVK Olymp Pha, Volejbal Červený Kostelec, Rtyně v podkrkonoší,  TJ Sokol Česká Třebová.  Hraje se systém každý s každým.
Naše družstvo tedy jede v 6 hráčkách, Lucie Neumannová, Anna Kaplanová, Pája Jebousková, Klára Valterová, Zuzka Havránková a Viktorie Macháčková.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Jičín                       2 : 0  25:22, 25:23
Od prvního setu bojujeme s přihrávkou. Na hřišti jsou dvě nové dívky, takže se musíme začít sehrávat. Chyby dělají i starší dívky, tak bojují každá sama se sebou. Bohudík v koncovce jsme jistější a vyhráváme 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – SK Třebín                                   2 : 0  25:14, 25:20
Na začátku turnaje máme další slabší družstvo, takže zde to je jednoznačné, první set snadno, druhý set hrají českotřebovské dívky jak potřebují, aby vyhrály. Vyhráváme 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ Baník Rtyně               0 : 2  19:25, 20:25
Od začátku prvního setu hrajeme špatně. Pokoušíme se dívky vyhecovat. Prohráváme  0:2.

TJ Sokol Česká Třebová – TJ ABC Branik Pha                   2 : 0     25:17, 25:17
Další zápas sobotní série zápasů, bohudík dnes poslední. Již od začátku zápasu jako by nastoupila jiná parta dívek na hřiště po předchozím zápasu se Rtyní. Dívky chtějí hrát a výrazně se změnila jejich hra k lepšímu. Vyhráváme bez problémů 2:0.

Je neděle 17.10.2021

TJ Sokol Česká Třebová – PVK Olymp Praha                     2 : 0   10:25, 15:25
První zápas nedělní kvalifikace a máme nejlepší družstvo, které se účastní kvalifikace zde ve Rtyni. Přesvědčujeme dívky, ať se nebojí a zkusí si zahrát s družstvem  Olympu  s několika reprezentantkami, protože se jim to již nikdy nemusí opakovat. Začátek prvního setu byl do stavu 6:6 vyrovnaný, ale potom začaly hrát dívky z Olympu hrát skvělé servisy a tvrdě na síti útočit. Ono se z výšky 180 cm podává skvěle, protože míč letí okamžitě dolu a o smeči již vůbec nemluvím. No dostáváme na zadek. Dívky se snažily, a makaly, ale soupeř byl nad jejich síly. Prohráváme 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová – Volejbal Červený Kostelec  2 : 1  14:25, 25:21, 15:10
Poslední zápas kvalifikace, přesvědčujeme dívky, že již o nic nejde, pouze si zahrát pro radost. Ještě na začátku druhého setu prohrávají, potom jim náhle „chytily saze“,  děvčata začala  makat. Konečně hrají něco jako volejbal, protože předchozí předvedená hra byla špatná. Takže veškeré hraní děvčat, je pouze přesvědčit svůj mozek o zvýšení zodpovědnosti, úsilí, bojovnosti, atd.
Po zlepšené hře vyhráváme 2:1. Končíme na 3. místě, což je za stávající situace dobrý výsledek.

Výsledky kvalifikace do Českého poháru skupina F.

16. – 17. 10. 2021, VOLEJBAL KADETKY B, ČESKÝ POHÁR TÁBOR

O víkendu 16.-18.10.2021 se po celé republice konala kvalifikace kadetek Českého poháru. Do soutěže máme přihlášena dvě družstva. Kadetky B musely absolvovat dlouhou cestu do Tábora. Družstvo, za které hraje pět starších žákyň (r.2007), čekala opravdu velká výzva - a to vybojovat postup. V kategorii, kde mohou hrát i hráčky nar. 2004, to znamenalo hrát maximum toho, co umíme. A to se po celou dobu turnaje dařilo na výbornou. Hráčky skutečně nevypustily jediný míč a do každého zápasu šly s obrovským nasazením.
Na úvod nás čekalo družstvo z Ústí nad Labem. Do zápasu vstupujeme dobře, v obou setech si udržujeme vedení. Prohráváme až v úplné koncovce, kdy holky měly i trochu smůly (např. trefené kruhy v tělocvičně při setbolu). Prohráváme po velkém boji 0:2 (-23,-26). Po pauze nás čekaly Rokycany. Opět bojujeme a nakonec slavíme výhru 2:0 (17, 17), připisujeme si první tři body do tabulky. Po obědě nastupujeme proti extraligové Slavii Praha. V obou setech se dostáváme do vedení, které však nedokážeme udržet až do konce. První set to byla bitva o každý míč, ve druhém setu už měl soupeř převahu – prohra 0:2 (-21, -17). Na závěr dne nás čekají Raškovice, kde jsme pomýšlely na výhru a tím i zpečetění postupu. Stejné plány měl ale i soupeř, který byl neskutečně namotivován. První set prohráváme opět v infarktové koncovce 26:28. Ve druhém setu jsme odpadly – prohra 0:2 (-26, -11).  Večer si zpestřujeme procházku po historickém centru Tábora.
Do druhého dne jdeme s tím, že musíme uhrát alespoň dva sety ze dvou zápasů, abychom postoupily a nemusely se spoléhat na výsledky družstev z dalších kvalifikačních skupin (neměly by postoupit dvě družstva z posledních příček). Do prvního zápasu nastupujeme proti extraligovému družstvu Mikulova Praha. Zápas dopadl podle papírových předpokladů, ale holky bojovaly, co to šlo – prohra 0:2 (-13, 18). Na závěr nás čeká domácí Tábor. Po celou dobu byl zápas z obou stran vyhecovaný. První set se nám konečně! podařilo uhrát koncovku a vyhráváme 25:23. ve druhém setu je to zase boj, tentokrát nám koncovka zbytečnými chybami utíká – 25:27. V následném tie-breaku prohráváme 8:11, ale trpělivou hrou výsledek otáčíme a nakonec vyhráváme 15:11, a tím 2:1.
Situace v naší skupině byla ale hodně složitá. Družstva byla natolik vyrovnaná, že každý mohl vyhrát i prohrát s kýmkoli. Hodně zápasů se hrálo na tři sety, pořadí se stále měnilo. Ve skupině nebyl soupeř, který by všechno prohrál. Nakonec jsme skončily na 7.místě s odstupem pouhých 3 bodů (tzn. jedné výhry 2:0) na 3.místo. Pod sebe jsme ale dostaly hodně týmů z dalších kvalifikačních skupin. Celkově si holky zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a kolektivní výkon. Tolik vyrovnaných zápasů proti zkušenějším družstvům je zase výkonnostně posune o trochu dál.:-)
Hanka Dvořáková, Radka Benešová

16. 10. 2021 VOLEJBAL, MLADŠÍ ŽÁCI, Č. TŘEBOVÁ

Mladší žáci měli herní víkend doma v Č. Třebové.
V sobotu jsme pořádali krajský přebor ml.žáků. Na turnaj se omluvil L. Dašek a tak ho musel od začátku do konce nahradit Matyáš Málek. Bylo to citelné oslabení na poslední chvíli, které ovlivnilo naše výsledky. První zápas se Svitavami jsme prohráli v koncovce. V druhém setu s Chocní se zranil Ondra Vlček a nahradit ho museli střídavě S. Burianek a O. Kyncl, kteří tak hráli svá první utkání ve své začínající kariéře.
Č. T. - Svitavy 0 : 2 /-19, -25/
Č. T. - Choceň 1 : 2 /25,-7, -10/
Č. T. - Litomyšl 0 : 2/-19, -18/
Hráli: M. Homoláč, L. Halva, Š. Hübl, O. Vlček, L. Neuman, M. Málek, O. Kyncl a S. Buriánek. - Z. Rejman

17. 10. 2021 VOLEJBAL, MUŽI, LETOHRAD-Č. TŘEBOVÁ

V neděli družstvo mužů nastoupilo k poslednímu podzimnímu zápasu v soutěži na hřišti posledního družstva v soutěži. Chtěli jsme si odvést 6 bodů za 2 vítězství, což se povedlo. Družstvo domácích bylo složeno ze zkušených hráčů a mladých hráčů, věkem kadetů. Do prvního zápasu nastoupil Bělka, Sýkora, Hruška, Kalousek, Lukáš a Kadlec. Rozdíl v herní kvalitě byl viditelný. Soupeře jsme přehráli ve všech herních činnostech. Do druhého zápasu nastoupil Šumbera a Štech. Po prvním vyhraném setu kluci ve druhém zvolnili, měli dva úseky hry, kdy hodně chybovali a soupeř ji ve skóre dost utekl. Přesto se kluci nevzdali a soupeře výsledkově srovnali. Rozhodovalo se v koncovce, kde měl soupeř větší štěstí. Třetí set byl chvíli vyrovnaný souboj, tak si kluci v koncovce výsledek pohlídali. Do čtvrtého setu se na nahrávku vrátil Bělka, střídal Štech a Kalousek a kluci si došli pro zasloužené vítězství. Z dnešních zápasů mám skvělý pocit. Hra měla svoji kvalitu, a i když se některým hráčům chvíli nedařilo, tak chybovost nahradili obětavou hrou v poli. Kluci za předvedenou hru zaslouží velkou pochvalu.
hráli: Bělka, Hruška, Lukáš, Štech, Sýkora, Kadlec, Kalousek a Šumbera. Letohrad-Č. Třebová 0:3, 1:3  M. Kadlec

17. 10. 2021 VOLEJBAL, TROJKY, Č. TŘEBOVÁ

V neděli 17.10. se hrála první skupina krajského přeboru ve volejbalu "trojic".
Zde jsme již byli kompletní a konečný výsledek byl shodný jako na prvním kvalifikačním turnaji.

1.Svitavy "A"
2.Č.Třebová "A"
3.Choceň
4.Č.Třebová "B"
5. Svitavy "B" o pořadí na druhém a třetím, čtvrtém a pátém místě rozhodl poměr míčů.
Áčko: L. Halva, Š. Hübl, M. Málek a O. Kyncl.
Béčko: L.Dašek, L. Neuman, M. Málek, S. Buriánek a O. Vlček /zkoušel hrát, ale nešlo to/.
Oba dny nás podpořili četní rodinní příslušníci, za to jim děkujeme a příště se polepšíme.   Z. Rejman