PEKLÁK 2021 nominoval reprezentanty do Thajska
V Areálu Peklák proběhlo mistrovství České republiky v běhu do vrchu (nahoru a dolů). Domácími šampiony v této disciplíně se stali Tereza Hrochová a Jáchym Kovář.

Tereza Hrochová vstupovala do dvanáctikilometrového závodu žen jako obhájkyně zlata z loňského roku a vzhledem ke své aktuální běžecké výkonnosti byla hlavní favoritkou také letos. Papírové předpoklady bez problémů potvrdila, když si opět doběhla pro titul v čase 59:10 s sedmnáctivteřinovým náskokem na stříbrnou Pavlu Schornou Matyášovou (59:27), která tak též obhájila kov stejné hodnoty z minulého šampionátu a celkem se jedná už o její osmou medaili z vrchařského mistrovství ČR. Po zlatu z roku 2019, přidala bronz ze sezóny 2021 Adéla Stránská v čase 59:39. Pod hodinu stlačila svůj čas ještě čtvrtá Barbora Macurová (59:52). Adéla získala svoje třetí místo až v posledním kole závodu, ještě po druhém kole byla podle mezičasu čtvrtá o 7 sekund za Barborou  Macurovou. Tu nakonec v cíli předběhla ještě o 13 sekund.  Adélu v závodě doprovázela ještě její sestra Michaela, závod však nedokončila a nebyla klasifikována.
Mistrovský závod mužů ovládl Jáchym Kovář. Reprezentant Dukly Praha si vedl naprosto suverénně, když vyhrál téměř o minutu v čase 50:33 a mohl se tak těšit ze svého vůbec prvního vrchařského titulu mistra České republiky. Obhájce zlata z loňského roku Marek Chrascina se musel tentokrát spokojit se stříbrem za 31:30 a od roku 2017 nechyběl ani jednou na stupních vítězů v rámci vrchařského domácího mistrovství. Bronzový Dominik Sádlo se na pódium vrátil po třech letech, když si veze domů bronz. S tratí si poradil v čase 52:41. Čtvrtý Michal Šmahel finišoval jen o tři vteřiny zpět (52:44).
Junioři a juniorky si museli zdolat trať dlouhou 5.6 kilometru. Mezi chlapci to zvládl nejrychleji David Bílek z Ústí nad Orlicí v čase 24:41. Na stupně vítězů ho doprovodili Jáchym Hojný z Nové Včelnice (25:09) a berounský Jan Máša (25:33). Českotřebovská naděje Jan Šimůnek dokázal v závodě bojovat s nejlepšími a obsadil 12. místo, když po prvním kole závodu byl dokonce desátý.  Závod byl velkou tragédií pro Ondřeje Studničku, který závod vedl, po prvním kole v mezičase o 3 sekundy před pozdějším vítězem Davidem Bílkem z Ústí nad Orlicí. Potom si popletl v čele závodu trať a to jej přivedlo do cíle dokonce s  dvacetisekundovým náskokem. Z toho vítězství se neradoval dlouho, byl nakonec pro nedodržení tratě diskvalifikován.
Juniorkám kralovala Jana Pekařová z Turnova v čase 27:07 před Veronikou Novotnou z Vrchlabí (27:59) a Annou Slívovou z Kopřivnice (28:58). Ema Dvořáková (Iscarex Č. Třebová) doběhla na 11. místě.
K závodům započítávaným do Místrovství republiky  nastoupilo 76 závodníků ze 46 oddílů ČR. Z toho 21 mužů (kat. muži A), 18 žen kategorie Ženy A), 18 juniorů a 16 juniorek. Mimo to se ještě běžely nemistrovské kategorie Muži B, C, D, E a Ženy B, C a D. Výsledková listina závodu bude na webu AK Iscarexu.