Již po 126. se v neděli 25.9. uskutečnil nejstarší nepřerušený běžecký závod na světě Běchovice - Praha, který je zároveň pořádán jako Mistrovství České republiky na 10 km. Na start závodu se postavil i českotřebovský atlet závodící za USK Praha - Patrik Vebr. Patrik byl od začátku velmi aktivní na čele a převážně diktoval tempo závodu. V samotném závěru nestačil pouze na Martina Zajíce, a časem 30:48 si senzačně doběhl pro titul vicemistra ČR a stříbrnou medaili. Gratulujeme !

Závod Běchovice – Praha je oficiálním mistrovstvím České republiky v silničním běhu na 10 km

Legendární běžecký závod s nejdelší historií v Evropě, který běžcům nabízí moderní zázemí. Závod, který nadchne svou atmosférou a tradicí. Trať, která vás prověří. To vše bylo poslední zářijovou neděli již po 126....

Závod Běchovice – Praha je nejstarší nepřerušený závod v Evropě

Běžecký závod z Běchovic do Prahy je nejstarším nepřerušeným běžeckým závodem v Evropě. 126 let jeho trvání nepřerušily ani dvě světové války a slovo „tradice“ je díky tomuto unikátu nejskloňovanějším synonymem. Závod Běchovice – Praha je opravdovým klenotem historie české atletiky. 126 let je dlouhá doba na to, aby napsala nespočet osobních příběhů, které stojí za připomenutí.

Vítěz č. 106  Martin Zajíc leží na zemi, byl o 7 sekund rychlejší než Patrik Vebr.....