Kvalitní týmový výkon Kohoutů v Moravské Třebové
Zápas přinesl hokejistům České Třebové tři důležité body. Kohouti se prosadili na ledě Moravské Třebové (z posledních čtyř utkání brala jedenáct bodů), když dvě branky dokázali vstřelit při hře v oslabení.

Moravská Třebová - Česká Třebová 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky: 24. Skopal (Kavan, Šíp), 33. Šíp (Kuchař, Kavan) – 19. Ostřanský, 22. Fúzik (Hemský), 48. Plášek (Filip), 52. Pavlovský (Augustin).
Rozhodčí: Čížek, Vrba – Kalus, Topolský. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:2. Diváků: 521. Střely na branku: 42:35. Nejlepší hráči: Peksa, Šíp – Kraus, Ostřanský, Pavlovský.
Moravská Třebová: Peksa – Janků, Moučka, Dubovčí, Holub, Blaháček, Kuchař – Cach, Palička, Horký – Marek, Scheuter, Berčák – Šíp, Skopal, Kavan.
Česká Třebová: Kraus - Sedlák, Jemelka, Pažourek, Schejbal, Hradil, Král - Augustin, Pavlovský, Ostřanský – Hemský, Semorád, Fúzik – Veverka, Filip, Plášek – Vaňo, Fiala, Čada, Stolín, Slezák.

1. třetina
Začátek patřil domácímu týmu. Hned v 1. minutě musel brankář Kraus likvidovat gólovou příležitost Horkého, o dvě minuty později zneškodnil Kraus také šanci Marka.
Hosté poprvé ohrozili branku soupeře po pěti minutách, tvrdá rána Pavlovského se otřela o helmu gólmana Peksy. V 7. minutě pálil dvakrát Augustin, poprvé trefil dobře postaveného brankáře, podruhé mířil vedle.
V polovině první třetině zvonily dvě tyčky. Nejprve ji trefil Pavlovský, krátce po něm měl smůlu Scheuter. V 11. minutě se protáhl mezi českotřebovskými obránci Skopal, ve finále narazil na připraveného brankáře Krause.
V čase 17:44 byl vyloučen hostující obránce Hradil, domácí získali výhodu přesilové hry. Naštěstí pro Kohouty s ní naložili špatně. Riskantní rozehrávku obránců vystihl Ostřanský, který po bleskovém výpadu od zadního mantinelu v čase 18:45 zasunul puk k přední tyčce moravskotřebovské branky – 0:1. Ve 20. minutě mohlo být vyrovnáno, příležitost Šípa zmařil pozorný Kraus.

2. třetina
Do druhé třetiny vstoupili Kohouti mnohem aktivněji. Ve 21. minutě nedokázal domácího brankáře překonat Pavlovský, po skvělé přihrávce Augustina pak Pavlovský ve vyložené pozici přestřelil.
Kohouti se vzápětí dočkali sladké odměny, po Hemského přihrávce se v čase 21:05 přesnou střelou nad ledem trefil do černého kapitán Fúzik – 0:2.
Za dvě minuty se podařilo domácím vstřelit kontaktní gól. Po chybné rozehrávce Sedláka se zblízka ve 24. minutě snadno prosadil Skopal – 1:2.
Po vyloučení Hemského se Kohouti ubránili další přesilovce soupeře, vyrovnávací branku inkasovali ve chvíli, kdy na trestné lavici seděl obránce Hradil. Za domácí vyrovnával v čase 32:20 Šíp – 2:2.
Blízko ke vstřelení třetí branky byl útočník Hemský, jeho střelu zastavila pravá tyčka. Chvíli po něm mohl skórovat Veverka, gólman Peksa předvedl další parádní zákrok. Ve 36. minutě byl vyloučen první hráč Moravské Třebové (Moučka), Kohouti však kromě dalekonosné střely Sedláka při přesilové hře nic nepředvedli. Ve 38. minutě je naopak po Markově ráně zachránila levá tyčka. Druhé dějství končilo vyloučením Scheutera (39:42).

3. třetina
Kohouti pokračovali v přesilové hře, výborný Peksa kryl střely Sedláka, Pavlovského i Augustina.
O třetí českotřebovský gól se postaral třetí útok Kohoutů. Filip skvěle prokličkoval obranou soupeře, jako na talíři předložil puk Pláškovi, který jej v čase 47:27 snadno zasunul do moravskotřebovské branky – 2:3.
V čase 49:41 hráli Kohouti opět ve čtyřech, vyloučen byl Veverka. Hosté zopakovali kousek z úvodu střetnutí a podruhé se prosadili při hře v oslabení. Po Augustinově akci rozhodl v čase 51:20 s chutí hrající Pavlovský – 2:4.
Zaslouženou výhru Kohoutů mohl těsně před závěrečnou sirénou navýšit Semorád, jehož prudkou ránu kryl brankář Peksa.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Mužstvo předvedlo velmi dobrý výkon. Jsem rád, že slova, která jsme si řekli před zápasem, padla na úrodnou půdu. Kvalitní hokej měl parametry play off, diváci museli být spokojeni. Poděkování patří našim fandům, kterých přijelo několik desítek.“
Další výsledky: Litomyšl – Chrudim 5:6 po nájezdech, Jaroměř – Nový Bydžov 3:4 po nájezdech, Nové Město nad Metují – Nová Paka 2:1.

Příští zápas: neděle 15. ledna: Česká Třebová – Nová Paka, od 17.00 hodin.