Ceny Učitel Pardubického kraje uděleny 


Cena Učitel Pardubického kraje nese jméno českotřebovského rodáka Gustava Habrmana, prvního československého ministra školství a osvěty. Udělování těchto cen schválilo zastupitelstvo  Pardubického kraje. Poprvé se udělování Cen Gustava Habrmana uskutečnilo v dubnu 2022 v sále českotřebovské střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana
Po České Třebové a Poličce se nyní třetí slavnostní ocenění uskutečnilo ve Vysokém Mýtě. „Učitelské povolání si náš respekt a úctu zaslouží. Jsem velmi rád, že třetí ročník ukázal další z mnoha příběhů skvělých učitelek a učitelů, kteří se věnují výchově a vzdělávání budoucích generací. Mezi školami v našem kraji najdeme desítky příběhů zcela mimořádných osobností, které inspirují kolem sebe a zaslouží si za svůj um a oddanost i tuto formu poděkování. Prosté děkuji všem, kdo ve školství pracují se říká velmi poskrovnu a tak jsem moc rád, že se nám to touto důstojnou formou oceňování Učitele roku Pardubického kraje daří. Ostatně i pohledy do očí, radost, úsměvy a dojetí při samotném předávání ocenění nám to jen potvrzují,“ řekl radní pro školství Josef Kozel.
Cena Gustava Habrmana je učitelům udělována za uplynulý kalendářní rok. Celkem jsou pedagogové oceňováni v kategoriích: mateřské školy, základní školy, střední školy a mimoškolní vzdělávání. Další kategorií je Síň slávy, která oceňuje učitele za příkladnou a dlouhodobou pedagogickou činnost bez ohledu na stupeň vzdělávání. Poslední kategorií je Cena radního pro školství, která je udělena na základě jeho rozhodnutí.
 Od 1. ledna můžete nominovat učitele za rok 2024 na emailovou adresu: ucitelroku@pardubickykraj.cz. Více informací o tom, jak nominovat najdete na https://ucitel.pardubickykraj.cz/.
 
Ocenění učitelé

Základní školy:
Vítěz: Mgr. Monika Picková – Základní škola Heřmanův Městec
Mgr. Zdeňka Žejdlíková – Základní škola Chrast
Mgr. Liběna Lorencová – Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o. p. s.
Cena radního: Mgr. Marie Aňa Novotná – Základní škola Pardubice–Polabiny, Prodloužená 283
 
Střední školy:
Vítěz: Mgr. Radka Dojčánová – Střední škola automobilní Holice
Mgr. Leona Červinková – Vyšší odborná škola a střední škola zdravotnická a sociální Ústí nad Orlicí
Mgr. Alena Pecinová – Gymnázium Vysoké Mýto
 
Mimoškolní vzdělávání:
Vítěz: Mgr. Lenka Šrautová – Plavecká škola Aquasport Vysoké Mýto
Mgr. Barbora Komínková – Dům dětí a mládeže BETA Pardubice
Mgr. Olga Strnadová – Základní umělecká škola Petra Ebena, Žamberk
 
Síň slávy:
Mgr. Jaroslava Matrasová – Základní škola a Mateřská škola Prosetín
Vlastislav Pilař – Střední průmyslová škola Chrudim
PaedDr. Bc. Milan Báča, MBA – Gymnázium, obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Svitavy
(na druhé fotografii z radním Josefem Kozlem)