Studii na nový pavilon zpracoval v roce 2022 - 2023 Ing. arch. Hynek Vlach (architektonické studio R21Architects s.r.o., Praha). Na tuto studii navázala projekční kancelář BKN spol. s r.o., která zpracovává další stupně projektu. V současné době je dokončena dokumentace ke sloučenému územnímu a stavebnímu řízení a probíhá inženýrská činnost, která spočívá v získání závazných stanovisek orgánů státní správy a správců inženýrských sítí. Poté bude požádáno o vydání sloučeného územního řízení a stavebního povolení. Stavební řízení by mělo být zahájeno na začátku března 2024.
Stěžejní je u takto finančně náročného projektu získání dotací. Odbor rozvoje města souběžně s projektovou přípravou zajišťuje podklady nutné pro podání žádosti o dotaci prostřednictvím programu Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci výzvy Národního plánu obnovy - "Modernizace a rozvoj pobytových služeb sociální péče". Projekt je pravidelně konzultován se zástupci ministerstva a výstupy z konzultací jsou zapracovány postupně do dokumentace a jejích příloh. S ohledem na doložení celkových nákladů na realizaci stavby formou rozpočtu , je nutné před podáním žádosti o dotaci zajistit prováděcí projektovou dokumentaci a projekt interiéru.
V návrhu rozpočtu letošního roku je alokována částka 5 mi. Kč, která zajišťuje krytí výdajů souvisejících s dokončením projektové přípravy a podáním žádosti o dotaci. Náklady na stavbu představují 160 mil. Kč. Dotace může dosáhnout max. výše 80 mil. Kč. V případě realizace bude nutné dofinancování akce zajistit pomocí úvěru. Střednědobý výhled rozpočtu města na období 2024-2028 s případným úvěrem počítá. Dle podmínek výzvy musí být výstavba dokončena nejpozději do 31.12.2025. Zdoj: web města Ústí n.O..
Poznámka: V Ústí nad Orlicí začali připravovat projektový záměr v roce 2022, dokonce později než vznikla první studie arch. Martina Hájka pro nový pavilon u nás v Bezděkově, a přesto jsou v přípravě dál. Šlo totiž o skromnější a tedy reálnější verzi. Obecně platí, že čím je záměr nákladnější, tím má menší šanci na realizaci. Mohli bychom to ukázat na řadě případů. Také na té naší nákladné variantě ve studii Martina Hájka z roku 2021. Zde ale měla vliv také válka na Ukrajině, pro Bezděkov pak vznikly jiné záměry. Nicméně také u nás nabrala příprava na tempu, míří totiž ke stejnému cíli, tedy dotaci z Národního fondu obnovy. Ústecký záměr je méně nákladný než českotřebovský, budou k dotaci, kde stejné maximum 80 milionů, méně doplácet. Sociální lůžka ovšem potřebujeme stejně a vzhledem k tomu, že jde o poslední možnost dotace z Národního fondu obnovy, tak nelze váhat.... (mm)
Změna týkající se zápisů ze schůzí zastupitelstva obce: O průběhu zasedání zastupitelstva obce se pořizuje zápis, který podepisuje starosta nebo místostarosta a určení ověřovatelé. V zápise se vždy uvede počet přítomných členů zastupitelstva obce, schválený pořad jednání zastupitelstva obce, průběh a výsledek hlasování a přijatá usnesení. Zápis, který je nutno pořídit do 15 dnů (původně 10 dnů) po skončení zasedání, musí být uložen na obecním úřadu k nahlédnutí. O námitkách člena zastupitelstva obce proti zápisu rozhodne nejbližší zasedání zastupitelstva obce.
Změny týkající se rady obce: Rada obce se schází ke svým schůzím podle potřeby, její schůze jsou neveřejné. Rada obce pořizuje ze své schůze zápis, který podepisuje starosta spolu s místostarostou nebo jiným radním. V zápise se vždy uvede počet přítomných členů rady obce, schválený pořad schůze rady obce, průběh a výsledek hlasování a přijatá usnesení. Zápis ze schůze rady obce musí být pořízen do 15 dnů (původně 7 dnů) od jejího konání. O námitkách člena rady obce proti zápisu rozhodne nejbližší schůze rady obce. Zápis ze schůze rady obce musí být uložen u obecního úřadu k nahlédnutí členům zastupitelstva obce.