Příloha Českotřebovského deníku

2 postupy do republikového finále

V krajském závodě ve sportovní gymnastice se dařilo

V sobotu 20. dubna hostila tělocvična DDM Duha v Ústí nad Orlicí krajskou soutěž ve sportovní gymnastice ČASPV. Soutěže se účastnily závodnice ze šesti klubů, a to ŠSK Česká Třebová, TJ Svitavy, KSG Ústí nad Orlicí, TJ Jiskra Rybitví, SVČ Mozaika Polička a jako host Klub SPV Špindlerův Mlýn. 83 gymnastek rozdělených do 4 věkových kategorií absolvovalo povinný čtyřboj (hrazda, kladina, prostná a přeskok). Čtyři nejúspěšnější závodnice z každé kategorie vybojovaly postup do republikového finále, kde budou jako družstvo reprezentovat Pardubický kraj na konci května. Třebovským gymnastkám se podařilo vybojovat 2 postupová místa. První postupující je Valerie Chládková, která obsadila 3. místo v kategorii mladších žákyň I (roč. nar. 2015 a mladší). Druhé postupové místo zajistila Ella Nástrahová, která skončila na 4. místě v kategorii mladších žákyň II (roč. nar. 2013-2014). Těší nás nejen vybojovaný postup na republikovou soutěž, ale i další krásné výkony. Nejvyšší známku, a tedy nejlepší výkon na přeskoku v konkurenci 25 mladších žákyň I podala Alžběta Čejková, když skočila povedený přemet s vyšší hodnotou obtížnosti. Valerie Chládková ve stejné kategorii získala druhou nejvyšší známku za sestavu předvedenou na lavičce. Získala poměrně vysokou známku za obtížnost, kterou jí na lavičce zajistil přemet vzad, přemet stranou, čelný rozštěp a náročnější rovnovážný prvek. V kategorii mladších žákyň II, kde závodilo 19 dívek, získala Ella Nástrahová třetí nejlepší známku za přemet na přeskoku.

Výsledky gymnastek Sportovní gymnastiky ŠSK Česká Třebová:

Mladší žákyně I (25 závodnic):
3. místo Valerie Chládková, 8. místo Alžběta Čejková, 10. Valerie Cvrkalová, 11. místo Petra Jašňáková, 13. místo Ella Formánková, 19. místo Sára Pavlíková.
Mladší žákyně II (19 závodnic): 4. místo Ella Nástrahová, 6. místo Nikol Dosedělová.
Starší žákyně III (17 závodnic): 11. místo Vendula Válková.