Příloha Českotřebovského deníku

Atletky z našeho gymnázia nejlepší v republice

Vybojovali jsme za Pardubický kraj první místo v republice

Ve čtvrtek 13.6.2024 se náš tým ve složení Veronika Kotyzová, Linda Trávníčková, Elen Koubová, Agáta Nela Preislerová a Tereza Dejdarová vydal na republikové finále školního atletického čtyřboje, které hostil Holešov. Naše cesta, až do finále, vedla přes okresní a krajská kola. Obě dvě kola jsme vyhrály a měly tu čest utkat se s nejlepšími z České republiky. Soutěžily jsme ve čtyřech disciplínách: v běhu na 60 metrů, 800 metrů, hodu míčkem/vrhu koulí, skoku dalekém/skoku vysokém. Během závodu jsme přidávaly jeden osobní rekord za druhým a tím jsme získávaly velký počet společných bodů. Závody byly velmi napínavé. Přetahovaly jsme se s ostatními týmy takřka po každé disciplíně. Náš strhující závěr v běhu na 800 metrů znamenal, že jsme si z Holešova dovezly zlaté medaile a republikový titul s hodnotou 9236 bodů. Na závodech nás doprovázela paní učitelka Daniela Fricová, která nám byla velkou oporou.