Příloha Českotřebovského deníku   

                                                Příspěvek k rekonstrukci zasedačky v I. poschodí radnice   


Vážení spoluobčané  (daňoví poplatníci), sponzoři českotřebovské radnice !
Na konci července se mě jeden občan - laik zeptal, zda je toto normální, a pak mi ukázal fotky z rekonstrukce velké zasedací místnosti městského úřadu. Svůj odborný názor jsem mu řekl a navrhl mu, aby zašel na odbor investic a následně o tom informoval našeho starostu pana Řeháka. Vedení i po upozornění ze strany úředníků následně rozhodlo ponechání stávajícího stavu a dokončení prací.
Poprosil jsem o vyjádření ze strany města a prostřednictvím tajemníka jsem obdržel vyjádření realizační firmy. Z kompletního znění přiloženého k článku cituji: „Pro vedení kabeláže jsou doporučeny instalační zóny, nicméně pokud vedení uložené v podlaze splňuje tyto požadavky, jedná se o rovnocenné uložení jako v instalačních zónách….. Během výstavby došlo z různých důvodů k odchýlení od projektové dokumentace. Po dokončení akce budou veškeré tyto změny zavedeny do projektové dokumentace úrovně DSPS – dokumentace skutečného provedení stavby“
Pro vysvětlení: Ať to vypadá jakkoliv, realizační firma žádnou normu neporušila, jen musí odchylky po ukončení prací na investici dodatečně  zapracovat do projektové dokumentace skutečného provedení. Už teď se těším, jak ve výkresu přibude několik klubíček a čmáranic jako od malého dítěte, nad kterými odborník zakroutí hlavou.  
Představte si situaci, kdy do podlahy, kde je takto neupravená a již zalitá kabeláž, budete chtít něco zakotvit! Jaké řešení budou muset technici vymyslet, až něco přestane fungovat? Natáhnou se jiné kabely jinudy a schovají se pod praktickou lištu??? Kolik to bude stát navíc? V kterém šuplíku se na to najdou peníze? A nebylo by jednodušší si stavbu dostatečně ohlídat tak, aby nebyl důvod si takovéto otázky vůbec pokládat?
Město je tedy nuceno akceptovat nekvalitně provedenou práci a nechat si ji zanést do projektové dokumentace.
Původně jsem fotky zveřejňovat nechtěl. Vím, že v průběhu rekonstrukcí problémy vzniknout mohou. Doufal jsem, že stav zalité kabeláže bude reklamován a bude požadována náprava ze strany dodavatele. Vedení ale sáhlo pro rychlejším řešení, a to nechat stávající stav zalít do betonu. K tomu navíc došlo ještě před obdržením požadovaného stanoviska dodavatele.
Tyto informace z posledních dnů mě přinutily informovat veřejnost o tom, jak vedení města nakládá s penězi nás, daňových poplatníků a zametá stopy pod beton. A to vše jen proto, aby se veřejnost nedozvěděla, že by kdekoliv na radnici mohly být nějaké problémy. Vedení radnice si evidentně nedokáže zajistit kvalitně odvedenou práci, a to dokonce i na rekonstrukci, která probíhá přímo v budově radnice. Že by personální nouze způsobená reorganizací a šetřením na nesprávném místě? Nedostatky, jejichž řešení by mohlo projekt neplánovaně prodloužit a vrhnout stín na image bezproblémového fungování radnice, se raději „zametou pod koberec“, zde konkrétně zalijí do betonu.
Člověk se pak už ani nediví bývalé místostarostce Zuzaně Nejedlé, že po dvou letech boje s větrnými mlýny se dostatečně nasytila systémem práce ve vedení radnice a rozhodla se mimo jiné z morálních důvodů nebýt jeho součástí. Už se těším na další oslavný facebookový příspěvek na profilu města Česká Třebová, kde se bude vedení chlubit, že dobrá věc se opět podařila a bez žádných velkých problémů a prodlení.
Napadá mě ještě otázka jak to musí vypadat na jiných investicích, které stávající vedení realizuje nebo realizovalo?
Dále uvádím polohopisný plán elektroinstalace projektanta ZDE   Vyjádření k problému, které jsem obdržel uvádím ZDE 
Ing. Petr Skopal, zastupitel města za Koalici pro Českou Třebovou