Českotřebovský deník 6/2012 (9.1.)
Automodelářský klub provozující autodráhu dlouhou 64 metrů

Automodelářský klub provozující autodráhu dlouhou 64 metrů – doposud je naše dráha nejdelší, na stálo postavená čtyřproudá dráha z plastových dílů – uvedeno v České knize rekordů. Klubovna s autodráhou je v ulici U Koupaliště ve Sport klubu firmy Drumel a Co. s.r.o. Autodráhu lze pronajmout pro firemní, rodinné nebo “partičkové” závody. Kontakty pro objednání dráhy na členy klubu najdete na www.src.ceskatrebova.com a nebo napište mail na src@ceskatrebova.com. Pravidelné ježdění pro veřejnost je každý čtvrtek, pokud není státní svátek od 17 do 19 hodin. Dále náš klub vlastní profesionální dráhu KYOSHO na rádiem řízené modely automobilů ve velikosti Mini Z (1:28). Členové klubu se v obou modelářských oborech zúčastňují závodů po celé republice. V Českém poháru dráhových modelů SRC 1:32 - Slot It 2012 je mistr republiky z našeho klubu a sice Michael Válka mladší. Michael Válka starší se umístil na třetím místě. Mimo stupně vítězů skončili bratři David a Michael Mrštní a sice na čtvrtém a šestém místě. Jarda Koníček

ODS v České Třebové plní své sliby
ODS v České Třebové se chlubí i cizím peřím

Na jiném místě je uvedena  "tisková zpráva MS ODS v České Třebové", ze které lze vyčíst, že  českotřebovská radnice se v tomto volebním období,  v podstatě řídí modrým desaterem a velkou část předvolebních slibů MS ODS se tak podařilo realizovat již v polovině volebního období. Článek je pokračováním seriálu  tiskových zpráv z předchozího období,  ze kterých vyplývá, že MS ODS je prakticky u všeho, co se v našem městě děje. Teď k tomu cizímu peří.....  Více v samostatném článku ZDE

JUDO HLÁSÍ: Jaký byl rok 2012??? ÚSPĚŠNÝ!!

Rok 2012 jsme začínali s několika úkoly – jedním z nich bylo rozšíření členské základny. Dalším pak postupné
připravování mláďat na soutěžní judo a posledním prosazení se na republikových přeborech ve všech
mládežnických kategoriích.

Začneme nejdříve sportovními výsledky.
Rok 2012 můžeme zařadit jako jeden z nejúspěšnějších v historii našeho oddílu. Prvním cílem byla snaha, aby se
co nejvíce našich svěřenců kvalifikovalo na Mistrovství ČR. Povedlo se nám zařadit mezi oddíly s nejpočetnější
skupinou (19 závodníků) a vybojovali jsme 7 cenných kovů.
Začneme od mladších žáků a žákyň – Magda Ryšavá ve váze do 28kg – 2.místo, Vítek Škrkoň ve váze do 38kg –
2.místo a Tonda Kobza ve váze do 55kg – 3.místo. Je potřeba ale také připomenout 5.místo Magdy Klimešové ve
váze do 36kg, 7.místo Kíti Klimešové do 40kg a 7.místo Honzy Růžičky ve váze do 46kg. Dále pak družstvo
mladších žáků obhájilo prvenství v soutěži krajů Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého.
V další kategorii starších žáků jsme měli ambice minimálně na jeden cenný kov, ale bohužel jsme si odvezli jen
jedno 7.místo ve váze do 42kg a to vybojoval Tomáš Kovář. V soutěži družstev krajů Pardubického,
Královéhradeckého a Libereckého náš tým vybojoval 2.místo.
Mezi dorostenci máme držitele zlaté medaile – ve váze do 73kg ji získal Marek Švestka, dále pak ve váze do
46kg obsadil Karel Gregar 3.místo a Vojta Typl ve váze do 66kg skončil na 9.místě.
Mistryní ČR se také stala mezi juniorkami ve váze do 78kg Pavla Horská.
Posledním republikovým medailistou v roce 2012 byl v kategorii veteránů Ruda Rybka, který ve váze do 90kg
obsadil 3.místo.
Nesmíme ale také zapomenout na naši nejmladší generaci mláďat, kde myslím máme hodně talentovaných
borců. Ti vozí medaile ze soutěží jako Polabská liga, Samurajská katana (jsme celkovým vítězem), …atd. Věřím,
že za pár let mezi nimi určitě přibudou další republikový medailisté.
Všechny tyto výsledky nás řadí na 18. místo v celorepublikové konkurenci (z 208 oddílů).