Kohouti derby s Chocní nezvládli

Po výborném výkonu a vysokém vítězství na chrudimském ledě českotřebovští Kohouti nezvládli domácí souboj s Chocní. Před rekordní návštěvou letošní sezony se domácí ujali vedení, ale v dalším průběhu mimořádně nervózního zápasu tahali za kratší konec. Derby svou kvalitou spíše zklamalo, k jeho úrovni nepřispěl ani velmi nepřesný rozhodčí Sedlák.
Česká Třebová – Choceň 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)
Branky: 17. Fischer (Pelán), 48. Jindřich (Šula) – 26. P. Prachař (Vacek, Kopsa), 30. T. Prachař, 34. Král (Křečan, Šejba), 43. M. Pilař (Kopsa), 54. P. Prachař (Vondráček, L. Pilař).
Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Vašátko. Vyloučení: 14:18 (navíc Fúzik 10 minut, Hercig 5+OK+TH) – Krejza 5+OK, Kopsa TH). Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 525. Nejlepší hráči: Nimmerrichter – P. Prachař.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Hercig, Lesák, Fink, Poskočil, Krejnus – Schejbal, Hemský, Zadina – Koranda, Jindřich, Šula – Fischer, Fúzik, Pelán – Váně.
Choceň: Bernart – Vacek, Vondráček, Kopsa, Vyskočil, Fikejz – L. Pilař, T. Prachař, P. Prachař – Šejba, Král, Křečan – M. Pilař, Krejza, Pochobradský.
Do první gólové šance se v 10. minutě dostali domácí, jenže Hemský nejprve pálil vedle a vzápětí spálil tutovku Zadina. Kohouti předtím nevyužili přesilovku a dvakrát se ubránili v oslabení. Ve druhé polovině první třetiny začínalo být na ledě vylidněno, nepřesný sudí Veselý rozdával tresty málem na potkání.
Po nesmyslném najetí choceňského Krále do domácího brankáře Nimmerrichtera získali domácí výhodu 67 vteřin trvající přesilové hry pěti proti třem, kterou v čase 16:06 po ideální přihrávce Fúzika parádním blafákem využil Fischer – 1:0. Kohouti mohli svůj náskok navýšit při pokračující přesilovce pěti proti čtyřem, ale gólmana Bernarta prakticky neohrozili.
Na začátku druhé třetiny, přesněji ve 22. minutě, mířil z výborné pozice vedle hostující branky Šula. K vyrovnání pomohl Chocni rozhodčí Sedlák, který ve 26. minutě vyloučil Fúzika poté, co choceňský obránce teatrálně shodil rukavice a v obličeji vyloudil bolestnou grimasu. Hostům stačilo k využití přesilové hry pouhých deset vteřin, autorem vyrovnávací branky byl P. Prachař – 1:1.
Rozhodčí Sedlák, snad v rámci kompenzace, nesmyslně vyloučil Krejzu, střelec první českotřebovské branky Fischer však tentokrát netrefil. Hosté se ubránili, stejně jako když špatně vystřídali a dostali další dvouminutový trest. Po souboji obránce Škvora s T. Prachařem nařídil sudí Sedlák trestné střílení, které choceňský útočník proměnil – 1:2. Vyloučený M. Pilař se potom - 6 vteřin před vypršením svého trestu – vrátil na led, vzápětí hráli hosté chvíli dokonce v šesti. Dezorientovaný rozhodčí Sedlák po upozornění hru přerušil a M. Pilaře vrátil na šest vteřin na trestnou lavici. Hosté chytře vyčkávali a spoléhali na rychlé protiútoky. Dočkali se ve 34. minutě, kdy v nepřehledné situaci vstřelil jejich třetí branku Král – 1:3. S protesty, že gólu bylo dosaženo kopnutím nohou, domácí hráči u arbitra Sedláka neuspěli.
Závěrečná třetina? Minimum hokeje, hodně potyček a bitek, neustále přerušovaná hra. Odstartovala ji zápasnická vložka Korandy s Vondráčkem, po které dostali oba hráči čtyřminutové volno. Ve 43. minutě zůstali na výletě v útočném pásmu obránci Krejnus s Hercigem, choceňský Kopsa poslal do úniku M. Pilaře, který ukázkovým blafákem zvýšil náskok hostů – 1:4. Vzápětí byl vyloučen ještě T. Prachař. Při další českotřebovské přesilovce propadli obránci Lesák s Finkem, hosté jeli v oslabení tři na jednoho, ale neskórovali.
Ve 44. minutě usedl k T. Prachařovi na trestnou lavici spoluhráč Kopsa a domácím svitla naděje v podobě dvojnásobné přesilovky. Štěstí se k nim odvrátilo zády, Hemský trefil tyčku, další šanci neproměnil Schejbal. Choceň byla pod silným tlakem, a tak si trenér Prachař raději vybral oddechový čas.
Svoji převahu vyjádřili Kohouti druhou brankou, kterou ve 48. minutě vstřelil Jindřich – 2:4. V následujících minutách však domácí tým neudržel nervy na uzdě. Další melu odstartoval hrubý zákrok choceňského obránce Kopsy, který se vzápětí poroučel do kabiny. Českotřebovský Hercig pak vyhrál bitku s Krejzou, oba hráče poslal sudí Sedlák předčasně do sprchy. V čase 52:02 skočil rozhodčí Sedlák na lep simulujícímu obránci Vyskočilovi, který se po souboji s s Fúzikem chytil pod krkem a vykoledoval pro českotřebovského útočníka dvě trestné minuty. Rozčilený Fúzik neudržel chladnou hlavu, po zbytečném řečnění dostal od Sedláka navrch desetiminutový dárek. Choceň hrála ve čtyřech proti třem a P. Prachař pečetil její zasloužené vítězství – 2:5.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Rozhodčímu se zápas nepovedl. Trestné střílení, z něhož soupeř dal druhý gól, nemělo být vůbec nařízeno. Třetí branku dosáhli choceňští kopnutím nohou. Rozhodující byla druhá třetina, v níž jsme třikrát inkasovali. Když jsme dostali soupeře pod tlak, inkasovali jsme bohužel další branky. Závěr zápasu byl neuvěřitelně rozkouskovaný, což vyhovovalo soupeři.“
Bohumil Prachař, trenér Chocně: „Důležité bylo, že jsme ve druhé třetině otočili skóre z 0:1 na 3:1. Když nás domácí dostali pod tlak, dokázali jsme z rychlých protiútoků přidat další branky. Pochopitelně jsme s výhrou na ledě České Třebové spokojeni.“

Příští zápas – neděle 8. listopadu: Česká Třebová – Ledeč nad Sázavou (17.00).