Českotřebovský deník 270/2020 (19/9)
Pardubický kraj zná ženu regionu". Stala se jí zdravotní sestra z dětské chirurgie Pardubické nemocnice

Vítězkou letošního jedenáctého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Pardubický kraj stala Michaela Sodomková, uznávaná dětská zdravotní sestra pracující na dětské chirurgii Pardubické nemocnice. Před dvěma lety rychle a kvalitně provedenou resuscitací na dětském táboře zachránila při kolapsu život čtyřletému chlapci. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek ze Pardubického kraje nejvíce hlasů.
Mezi deseti finalistkami regionálního kola soutěže byla také starostka města Česká Třebová Mgr. Magdaléna Peterková. Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v pátek 18. září v sále Jana Kašpara na Krajském úřadu Pardubického kraje. Ocenění Michaele Sodomkové předala za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a zakladatelka projektu Žena regionu Denisa Kalivodová. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola. Více ve zvláštním článku ZDE


Na Horách se běžel další úpěšný ročník Krosu na lyžařských tratích

Závod se konal za dobré účasti závodníků, dospělých i mládeže. Přálo počasí. Organizátoři v čele s ředitelem závodu Martinem Voleským odvedli dobrou práci. závod se běžel také jako mistrovství Orla.  Hlavní závod na 9 km odstartovala starostka města Magdaléna Peterková.. Na závod přijel tak René Živný, radní Pardubického kraje s gescí na volnočasové aktivity a moc nám sportovní areál na Horách pochválil.  O průběhu závodu budeme referovat v zítřejším vydání Českotřebovského deníku v neděli 20. 9.večer, připravíme také krátkou videoreportáž.
 
Iscarex je a bude značka pro celý východočeský region 

Důležité je že bude nadále zachována. Mám tu čest informovat o dohodě, že žezlo zřizovatelství  a vedení klubu přebírá od Jana Šimůnka nikdo jiný než opět Jan Šimůnek, v tomto případě "mladší", tedy syn. Je to dobrá zpráva pro sportování v našem regionu. Detaily se ještě domlouvají, ale základ je jasný, Iscarex zůstává a stále je u toho Jan Šimůnek  
 
Zítra v neděli 20. září hraje v Javorce Karolína. 

Oblíbaná  folková kapela hrála v Javorce už na začátku léta, nyní budeme moci přijít za Karolínou opět do Javorky, v neděli odpoledne. Abychom si vše připomněli, můžeme nyní znovu pustit videoreportáž z je koncertů skupiny Karolína v Javorce a také v Domově pro seniory....

Co nového na mostě přes Třebovku  a v Podbranské

Jde se do finiše. Fotografie byly pořízeny v pátek 18/9 2020

AD: Úvaha nad fungováním České Třebové

Závěrečné doplnění Tomáše Hrušky
Jsem rád, že jste využil možnosti se k problematice rovněž vyjádřit.  Pevně věřím, že budou následovat i další reakce. Uznávám, že moje informace, jakožto řadového občana mohou být jiné, než z pohledu  zastupitele, či člena vedení města. Je tedy otázkou, zda jsou opravdu  řádně prezentované. Moji snahou bylo poukázat na skutečnost, jaké informace jsou zveřejňovány. Jinými slovy s Vámi souhlasím, že je  třeba zveřejňovat zejména důležitá sdělení. Je však otázkou, zda se  tomu tak skutečně děje. Otázku sektorového sečení jste sice vynechal, na druhou stranu moje zkušenosti v oblasti Hlášení závad je zcela  rozdílná. Budu tedy moc rád, pokud se na základě naší reakce objeví i další ohlasy k uvedeným tématům, od ostatních občanů České Třebové.  Tomáš Hruška
 
Hledá se jubilejní desátá Alej roku Pardubického kraje.

Nominace běží do konce října 
V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z nichž 1 pochází z Pardubického kraje. Loni v kraji bodovalo švestkové stromořadí od Podrážku k Nořínu, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz.
Přiložená fotografie pochází z archivu Petry Vojtkové. “Blíží se krásy podzimu, padající listí nebo nádherně barvící se stromy a aleje, které přímo volají po zachycení momentu. Příroda je dar. A tak se s námi zapojte do ankety Alej roku 2020. Propojte nás s přírodou. Posílat své nominace a fotografie můžete do 27.10.,” nabádá herečka a zpěvačka Petra Vojtková, která je patronkou ankety.  Aleje je možné nominovat ještě do 27. října. Stačí poslat fotografii a krátký příběh nebo popis nominovaného stromořadí na www.alejroku.cz. O vítězné aleji se bude hlasovat od listopadu do konce prosince letošního roku. Začátkem ledna Arnika vyhlásí nejoblíbenější alej České republiky a vítězné aleje v jednotlivých krajích. 
Dosud nominovaná alej Pardubického kraje
Nezáleží, zda jde o aleje známé, neznámé, vzrostlé, mladinké, ve městech, v krajině, kolem silnic nebo turistických tras. O vítězství může nakonec rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha o záchranu nebo úsilí místních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. Jako každý rok se soutěží o nejoblíbenější alej [1] a nejkrásnější fotografii [2]. 
Všech 14 regionálních vítězů se může  těšit na dárkové balíčky s poukazy od Foto Škoda, knihy o památných stromech, dárky od Muzea Karla Zemana nebo vstupenky do botanických zahrad po celé České republice. Absolutní vítěz jako hlavní cenu obdrží let balonem od Lucky Balon [3]. Patroni ankety [4] mezitím zvolí nejkrásnější fotografii. Vítěz získá digitální zrcadlovku značky Canon. 
Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost lidí k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Hledejte s námi nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte nám mladé aleje, které jste vysadili, a o které budete pečovat i v příštích letech. Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu. 
Pro více informací prosím kontaktujte koordinátorku ankety Alej roku:  karolina.kosticova@arnika.org, +420 607 807 031) nebo Jiřího Kaňu (tiskový mluvčí: jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942).