Českotřebovský deník 338/2019 (9/12)
Hodiny na věži kostela sv. Jakuba znovu ukazují přesný čas

V pátek 6.12 2019 ve 14:00 byl spuštěn zcela nový pohon věžních hodin řízeného jednotným časem DCF77 a tak se mohou občané našeho města opět spolehnout na přesný čas v hlavní dominantě historické části města.Takto se uzavřela dlouholetá historie původního hodinového stroje, který bude zachován pro budoucí generace. Za podporu při obnově je důležité poděkovat Římskokatolické farnosti a městu Česká Třebová.
 
Podpora sportu ve sportovním klubu Geodézie Česká Třebová

Na základě podané žádosti o dotaci na Pardubický kraj a její schválení, se podařilo SK Geodézie Česká Třebová, získat dotaci pro rok 2019 z kapitoly „Podpora pravidelné sportovní činnosti dětí a mládeže“. Díky této dotaci mohly předškolní děti pravidelně sportovat pod vedením Lucie Beranové v tělocvičně ZŠ Ústecká a pod vedením Markéty Bělkové a Radky Kubové v tělocvičně VDA Habrmanova. Náplní cvičení byly základní pohybové dovednosti, základy gymnastiky a míčové dovednosti.
Starší děti, 1.-5. třída základní školy, se v pravidelných trénincích učily základy volejbalu a své dovednosti uplatnily na turnajích Barevného mini volejbalu. Přidělená dotace byla využita na pronájmy tělocvičen.
Přidělená dotace z  Pardubického kraje, nám pomohla v zajištění a pronájmu tréninkových prostor.
Za SK Geodézie Česká Třebová Michal Kadlec  
¨

Udělej dobrý skutek do Vánoc!

To bylo naše poslání a impuls na právě probíhající akci na školách. Rozhodli jsme se navštívit Domov pro seniory v České Třebové, zazpívat si společně za doprovodu kytar a posedět s babičkami a dědečky u hrnečku čaje.
Ve školní kuchyňce jsme napekli sladké dobroty, které všem moc chutnaly.
Krásný vánoční čas a pevné zdraví v nadcházejícím roce 2020 bychom rádi popřáli nejen babičkám a dědečkům v domově důchodců, ale i vám, kteří čtete tento článek. 
Žáci 8. A ZŠ Česká Třebová, Habrmanova ul.

Video z akce najdete ZDE


Pozvánka na diskoples 

Pátek 21.února 2020 ve 20 hodin
Diskoples - 1.FC Rejlov pořádá diskoples - sál VOŠ a SŠT Skalka Č. Třebová
K tanci a poslechu hraje DJ Jarda Brejl Vstupné - 200Kč.
Předprodej:   Restaurant Bohemia, tel.: 608 884 671
Losování velké tomboly - 1.cena : LED HD televizor. Srdečně zvou pořadatelé.

Výtěžek z benefičního koncertu pro Nadační fond dětské onkologie Krtek

Druhou prosincovou neděli, dne 8. prosince 2019 v 17 hodin, proběhl v kulturním centru Semilasso v pořadí 12. benefiční koncert na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Celý výtěžek z benefičního koncertu ve výši 325 080 korun byl na místě věnován NFDO Krtek na pomoc onkologicky nemocným dětem.
Letošní dobročinný koncert provázely vánočně laděné písně a známé muzikálové hity. Hlavní hvězda koncertu, Robert Jícha opět vystoupil společně se svými hosty, mezi kterými byli Hana Holišová, Kateřina Marie Fialová, Aleš Slanina, Jonáš Florián a Robert Urban. Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář.
Návštěvníci mohli pomoci nejenom zakoupením vstupenky v hodnotě 490 Kč, ale i dárcovskou SMS a sponzorským darem. Záštitu nad koncertem převzala primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková. Koncert se konal za podpory statutárního města Brna a městské části Brno – Královo Pole.VÝZVA PRO PŘÍSPĚVKY DO ROČENKY ČESKOTŘEBOVSKO

Ročenka jako každý rok opět vychází. V chystaném vydání pro rok 2020 je již dvaadvacátá. Cílem této jako každé ročenky je, aby přinesla co nejúplnější informace bez omylů a chyb. (kterých se vždy pár objeví, informací je více než deset tisíc). Ročenka by měla přinést i nové informace... Proto opět rád přijmu každý nový námět, nápad, jak ročenku oživit. Jako každý rok prosím hlavně o tyto informace... V letošním roce také navíc otevíráme nový internetový portál www.rocenkaceskotrebovsko.cz, kde bude umístěna i inzerce s propojením na vaše stránky a další nové služby ročenky i všechny příspěvky, které v ročence vyjdou!
Pracovníci ve zdravotnictví, lékaři!
Prosím pracovníky ve zdravotnictví o zaslání základních informací (jméno, obor, adresa, telefon, ordinační hodiny) nebo alespoň e-mailovou adresu, kam bych mohl zaslat loňské informace pro případnou opravu... Zdravotnictví je jedna z nejdůležitějších a nejvyužívanějších rubrik a je nutné, aby informace v ní byly přesné, aktuální a lehce dostupné...
Občanská sdružení, sportovní oddíly, kulturní spolky, hudební skupiny a další i nezávislá sdružení (např. trampské osady, skupiny sběratelů atd.)
Napište do ročenky text o svém sdružení (oddíle, spolku, skupině atd.) na půl strany v ročence, což je nejvíce 20 řádků velikost písma 12 + nadpis + kontakt s adresou a číslem telefonu. Pokud chcete dát místo části textu fotografii, úměrně tomu prosím text zkrátit (jedna fotka je asi o 6 – 7 řádků textu méně). Jedná se tedy o základní informace, protože bychom je rádi uvedli od co nejvíce sdružení. Pokud budete chtít větší rozsah, prosím, zavolejte, abychom se domluvili...
Prezentace firem a seznam firem
Firmy, které zaujala možnost inzerce v Ročence Českotřebovsko, napište na níže uvedený e-mail nebo telefonujte. Obratem se ozveme a domluvíme podrobnosti... Prosím všechny podnikatele, firmy a živnostníky, kterým se některý údaj v seznamu změnil o nové informace, opravy nebo doplnění v seznamu firem! Bez vašich informací zůstanou v seznamu chyby!!!
Všechny informace zasílejte do 18. prosince 2019 na e-mail karel.0202@seznam.cz nebo volejte na mobil 604 785 560 (po dohodě lze termín prodloužit). Koncem roku bude poté otevřen zmíněný nový portál www.rocenkaceskotrebovsko.cz, kde bude možné najít kromě informací i případné opravy, které se v průběhu roku objeví. Děkuji za pomoc zasláním materiálů, informací a námětů. 
Karel Kubišta